FMV Işık Okulları Satranç Turnuvası

Anaokulundan üniversiteye satranç tutkunu 1500 öğrenci, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nın 3-5 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlediği 8. Okullararası Satranç Turnuvası’nda bir araya geliyor...

02 Mayıs 2013 Perşembe 22:26
FMV Işık Okulları Satranç Turnuvası

FMV Işık Okulları 8. Okullararası Satranç Turnuvası Başlıyor

Planlı hareket etme, strateji kurabilme, doğru ve çabuk karar verebilme, konsantre olabilme, takım ruhunu pekiştirme gibi temel nitelikleri pekiştiren satranç sporunu, anaokulundan başlayarak tüm çocuklara sevdirmeyi amaçlayan FMV Işık Okulları, 8.’sini düzenlediği Okullararası Satranç Turnuvası’nı bu yıl 3-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştiriyor. Türkiye’de yapılan en kapsamlı ve yüksek katılımlı okullararası satranç turnuvası özelliğini taşıyan etkinlikte; minikler kategorisinde 43 takımdan 129, küçükler kategorisinde 110 takımdan 550, yıldızlar kategorisinde 58 takımdan 290, gençler kategorisinde ise toplam 255 oyuncu karşı karşıya gelecek. Türkiye genelindeki üniversiteler ise turnuvaya 56 takım ve 280 oyuncuyla katılıyor.

FMV Işık Okulları
Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları 127 yıllık köklü geçmişiyle, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan döneme; ulusal egemenliğe, Atatürk İlke ve İnkılapları’na tanıklık etmiş ve 17 Aralık 1934 tarihinde kuruluşunun 49.yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ün onayı ile “Işık“ adını almıştır. FMV Işık Okulları; Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Şile kampüslerinde; anaokulları, ilköğretim okulları, liseleri, fen lisesi ve üniversitesi ile devam ettirdiği eğitim-öğretim sürecinde, aynı zamanda yüce Önder Atatürk’ün öğrenim gördüğü Şemsi Efendi Mektebi’yle bütünleşen bir öğretim kurumu olmanın da haklı onur ve gururunu taşımaktadır. “Önce iyi insan yetiştirmek” gayesiyle hareket eden Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, günümüzün en gelişmiş eğitim ve öğretim sistemlerini uygulamakta ve insan haklarına saygılı, laik ve demokrat, bilimsel düşünen, sosyal yaşamlarında etkin nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Ispartakule /Bahçeşehir kamküsü ve Tuzla Çınarlı Bahçe Anaokulu da faaliyete geçecektir.

bsnods

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv