GENÇLER YAZAR NERMİN TAYLAN'LA BULUŞTU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'GENÇLER YAZARLARLA BULUŞUYOR' etkinliğinde gençler Yazar Nermin Taylan ile bir araya geldi.

30 Kasım 2017 Perşembe 16:41
GENÇLER YAZAR NERMİN TAYLAN'LA BULUŞTU
GENÇLER YAZAR NERMİN TAYLAN'LA BULUŞTU...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “GENÇLER YAZARLARLA BULUŞUYOR” etkinliğinde gençler Yazar Nermin Taylan ile bir araya geldi.

Gençleri yazarlarla buluşturarak hayatlarını etkileyecek bilgi ve tecrübeleri onlara aktarmak ve geleceklerinde rol oynamak, bilinçli bir gençlik oluşturmak, gençlerle kaliteli vakit geçirmek, onların gelecek kaygılarına ve duygularına ortak olmak ve hayallerini ve hedeflerini doğru yönde geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinlik 27 Kasım tarihinde 365 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

“OSMANLI’DA KADIN OLMAK”


Geçmişten günümüze Türk ve İslam dünyasındaki kadın figürünün anlatılıldığ söyleşide kadının önemi vurgulandı.Büyük Türk ve İslam liderlerinin eşlerinin her zaman siyasette söz sahibi olduğu anlatılarak, kadınların dünya üzerinde bıraktığı eserler ve izler detaylıca incelendi.

Etkinliğin sonunda kız öğrencilerin Türk ve İslam dünyasında bildikleri ve kulaktan duyma bilgilerle kanıya vardıkları “kadının yeri” konusu temeli sağlam bilgilerle yeniden şekillendirildi. Akıllarında ki Osmanlıda kadın figürü tamamen değişmiş oldu. 


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv