IDC Türkiye Dijital Perakende Konferansı

IDC, İstanbul’da Gerçekleştirilecek ‘2016 Dijital Perakende Konferansı’nda Çoklu Kanal Kabiliyetlerinin Yükselişini Deneyimleyecek...

04 Kasım 2016 Cuma 10:25
IDC Türkiye Dijital Perakende Konferansı
2016 Dijital Perakende Konferansı

International Data Corporation (IDC) Türkiye’de gerçekleştirilecek Dijital Perakende Konferansı’nı duyurmaktan mutluluk duymaktadır. İlk defa 2015 yılında ev sahipliği yapılan etkinlik, bu yıl Wyndham Grand Levent Hotel’inde 9 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Etkinlik, ülkemizin perakende sektöründe gerçekleşen en son gelişmelerinin tartışıldığı ideal bir platform sunacaktır. Sektörün değerli uzmanlarının da katılacağı konferansta, tekli kanallardan çoklu kanallara geçiş kabiliyetleri incelenip, perakendede dijital dönüşüm alanında kendi deneyimlerini paylaşma imkanı sunulacak.

“Tüketiciler artık elverişli ve merak uyandıran müşteri deneyimlerini herşeyden üstün tutuyor. Perakende sektörü de böyle bir ezberbozan dönüşüm sürecinden geçiyor,” diyen IDC Türkiye ülke müdürü Nevin Çizmecioğulları, “Mevcutta bazı engeller olsa da, Türk perakendecileri değişen müşteri deneyiminin ihtiyaçlarını karşılamak üzere giderek daha fazla çoklu kanallara önem veriyor. Perakendeciler gerçekten de bir taraftan işlerini dijital dönüştürme yollarını ararken diğer taraftan tedarikçilerden gelen satış rakamlarıyla giderek büyüyen e-ticaret kanallarından gelen satış rakamlarını değerlendirme mücadelesi vermekte.” diye sözlerine devam etti.

IDC Türkiye Kıdemli Analisti Ramaz Yavuz, “Satınalma kararlarını belirleyen alternatif kanalların çok olması, müşterilerin perakende deneyimlerinden keyif almalarını sağladı ve bu hiç olmadığı kadar önemli oldu,” diye konuştu ve “Bu bağlamda, perakendeciler kendilerini rekabetten farklılaştırma baskısı altında olduğundan, gerçekten eşsiz müşteri deneyimi elde etme peşinde ve çoğu bu yüzden dijital dönüşüm sürecini bir nevi ihale sürecine dönüştürmekte. Çoklu kanallar arasında hatasız bir seyir yaratarak müşteri ihtiyaçlarını eşleştirmek çok önemli, ancak Türkiye’deki bir çok perakendeci bunun önemini daha yeni yeni kavramakta.” dedi.

Bu mevcut zemin karşısında IDC’nin düzenlediği 2016 Dijital Perakende Konferansı, dijital dönüşümü başarılı bir şekilde uygulamaya geçirme yollarını deneyimleyerek, yeni geliştirilen dijital teknolojilerin perakende sektörünü destekleyerek, müşteri deneyimlerini inovatif değerlndirerek nasıl doruklara taşıyabileceğini açıklayacak. Konferans, çoklu kanallar perakende analitiği, müşteri zekası, e-ticaret platformları, POS Sistemleri, mobil e-ticaret sistemleri, perakende gelir yönetimi, tedarik zinciri düzenlemeleri ve yeni nesil güvenlik gibi bir çok sorunun açık oturumlar esnasında tartışma fırsatını sunacak.
2016 Dijital Perakende Konferansı’nda tüm dikey teknolojilerin kapsandığını sağlamak amacıyla, IDC sektörün öncü tedarikçi ve kanallarıyla anlaşmıştır. Bunların arasında Microsoft, Univera, Intel, Google, Hitachi, Fortinet, İnnova, İGE, Zebra, Smplivity, Bulutistan, İstanbul Pazarlama, Logsign ve Tara Sistem bulunmaktadır. IDC ve partnerlik fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için Onur Hamitoğlu (ohamitoglu@idc.com) ile temasa geçebilirsiniz.

havadistürk 

IDC Hakkında
International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar.
50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir.

IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye
Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile bu yıl açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir.

IDC Türkiye
Twitter:
@IDC_Turkiye
Web:
 www.idc.com


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv