IDC Türkiye Finans Zirvesi

Finans sektörünün lider kurumları, 21 Kasım Salı günü 'IDC Türkiye Finans Zirvesi' için Wyndham Grand Levent, İstanbul’da bir araya geliyor. Sektörde yaşanan son gelişmelerin ele alınacağı etkinlik, yeni stratejilerin paylaşıldığı, Türkiye’nin finans, sigorta, borsa ve yatırım kuruluşlarının üst düzey BT ve işbirimleri yöneticilerinin bir araya geldiği eşsiz bir platform olarak finans sektörününün geleceğine net bir bakış sağlayacak.

10 Kasım 2017 Cuma 15:28
IDC Türkiye Finans Zirvesi
“Finans Sektörü, Dijital Dönüşümün Öncüsü”
IDC Türkiye 2017 Finans Zirvesi,
Finans Sektöründeki Hızlı Dönüşümü Paylaşıyor Olacak


Finans sektörünün lider kurumları, 21 Kasım Salı günü “IDC Türkiye Finans Zirvesi” için Wyndham Grand Levent, İstanbul’da bir araya geliyor. Sektörde yaşanan son gelişmelerin ele alınacağı etkinlik, yeni stratejilerin paylaşıldığı, Türkiye’nin finans, sigorta, borsa ve yatırım kuruluşlarının üst düzey BT ve işbirimleri yöneticilerinin bir araya geldiği eşsiz bir platform olarak finans sektörününün geleceğine net bir bakış sağlayacak.
Bilişsel ve yapay zeka ile finansal teknolojilerin artan kullanımı, finans sektörünün hızlı bir dijital dönüşüme girmesini sağladı. Müşterinin değişen doğası ve işletmelerin çevikliğe artan talepleri, dijital dönüşümü kurumlar için mutlak bir zorunluluk haline getiriyor. İşletmeler, operasyonlarını dijital olarak dönüştürürken yenilikçi çözümler ve müşteri odaklı stratejiler geliştiriyor. Çevrimiçi ve mobil dağıtım kanallarını akıllıca kullanan bankalar, rakiplerine göre ciddi avantaj sağlıyor ve müşteri deneyimini güçlendiriyor.

IDC Finans Zirvesi’nde, artan rekabet koşulları, 3. Platform teknolojileri ve organizasyonların dijitalleşme zorunlulukları, çevik ve hızlı aksiyon alabilen organizasyonlara dönüşebilmek için atılması gereken adımlar gibi temel konu başlıkları tartışılacak. Sektörün lider teknoloji ürün ve hizmet sağlayıcıların sunumlarıyla son kullanıcı başarı hikayelerine de yer verilecek.

Etkinlik ile ilgili konuşan IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğlulları’na göre, “Rekabetin yoğun olduğu ve ciddi düzenlemelerle yönetilen bir pazarda kazanç elde etmek isteyen kurumlar, bir taraftan büyümeye devam ederken, diğer taraftan da yeni iş modelleri üzerinden ‘finansal hizmetlerde öncü olma’ avantajını elde etmeyi hedefliyor. Geleceği düşünen bankalar, sigorta şirketleri, sermaye piyasası şirketleri ve devlet finans kuruluşları için vazgeçilmez hale gelen dijital dönüşümün hızlı bir şekilde yayılması, her bir kuruluşun farklı derecede başarılar elde etmesini sağladığını” belirten Çizmecioğulları sözlerine şöyle devam etti:

“Artık yeni fikirler geliştirip, bulut, mobilite ve büyük veri gibi yeni nesil teknolojilerle müşteri deneyimini dönüştürmek çok önemli. Bunun yanında, teknoloji yatırımları ile inovasyonu mümkün kılmak ve bunu yaparken de yeni nesil güvenlik yatırımlarına önem vermek zorluk teşkil etse de, kayda değer fırsatlar sunmakta”. Nevin Çizmecioğulları ayrıca, kripto para biriminin temelindeki teknolojiyi oluşturan blok zincirinin (blockchain), dünya ekonomisinde devrim yaratma potansiyeline sahip olduğunu belirterek, sözlerine şunları ekledi: “2015 ve 2016’yı kapsayan iki yıllık zaman aralığında blok zinciri teknolojisine risk sermayesi üzerinden yapılan yatırım miktarı 1 milyar doları aşmış durumda. Blok zinciri teknolojisi finans sektöründe dolandırıcılık tespitinden, yasal olmayan para ticaretinin önlenmesine, ticaret platformundan akıllı kontratlara kadar pek çok alanda yeni imkanların kapısını aralıyor.’’

“Yeniden Tanımlanan Güven, Müşteri Deneyimi, Platform ve Stratejik İş Ortaklıkları”
teması altında gerçekleşecek ve dijital dönüşüm girişimleri ile uygulama stratejileri üzerinde yoğunlaşacak 2017 Finans Zirvesi, sektör uzmanları, hızla gelişen finansal tekolojilerinin Türkiye finans sektörünü nasıl yeniden şekillendirdiğini açıklayacak. Bunun yanı sıra etkinlikte, IDC'nin 3. Platform temeli üzerinde inşa edileceğini söylediği inovasyon hızlandırıcı teknolojilerden olan Büyük Veri, Analitik ve Nesnelerin İnterneti gibi panellere yer verilirken; blok zinciri teknolojisi, uygulama alanları ve dijital para finansmanına yönelik bilgiler de paylaşılacak. Toplam 8 panel ve 51 bağımsız konuşmacının aktaracağı deneyim paylaşımlarıyla 2017 Finans Zirvesi, Türkiye finans takviminin en büyük ve en etkili etkinliklerinden biri olacak.

2017 Finans Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Bulacak
IDC Finans Zirvesi esnasında dağıtılacak “Yılın En İyi Finans Teknoloji Projeleri”ne başvurular tamamlandı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül törenine yapılan 38 proje başvurusu, CIO ve akademisyenlerden oluşan yaklaşık 40 kişilik jüri ekibi tarafından değerlendirilecek.

2017 IDC Finans Zirvesi ve esnek sponsorluk fırsatları hakkında daha detaylı bilgi için Onur Hamitoğlu ile ohamitoglu@idc.com üzerinden temasa geçebilirsiniz. Ayrıca www.idc-cema.com/finance2017 sayfasını ziyaret edebilir ve #IDCFINANCE2017 hashtag’i ile tweet atabilirsiniz. 

IDC Hakkında

International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar.

50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir.

IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye
Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile 2016'da açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir.

IDC Türkiye
Nispetiye Mahallesi, Cahit Aybar Sokak
Zincirlikuyu Harp Akademileri Sitesi, D Blok Kat: 4 Daire:74
34340 Beşiktaş - İstanbul, Turkey
+90 212 356-0282
Twitter: @IDC_Turkiye
www.idc.com

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv