​IFTV'yi Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Açtı

​IFTV Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımlarıyla Açıldı.

28 Eylül 2017 Perşembe 14:25
​IFTV'yi Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Açtı
IFTV Başbakan Yardımcısı Fikri Işık,
Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un
katılımlarıyla Açıldı


RATEM-Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve CEO Event tarafından düzenlenen, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtım Fonu desteğiyle ulusal yayıncılık sektörünü uluslararası alana taşıyan “IFTV - Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum ve Fuarı” 28 Eylül Perşembe sabahı görkemli bir törenle kapılarını açtı. 28-30 Eylül tarihlerinde devam edecek olan IFTV'nin açılışını Başbakan Yardımcısı Sn. Fikri Işık ve Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Numan Kurtulmuş yaptı.

IFTV açılış törenine ayrıca Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, RATEM, RTÜK, Yargı Üyeler ve yayıncılık sektöründen yerli yabancı yüzlerce misafirler katıldı.

IFTV açılış konuşmasını yapan RATEM Başkanı Sn. Yusuf Gürsoy “IFTV, uluslararası yayıncılık sektörü ile Türkiye’nin katma değeri yüksek medya gücü arasında köprü görevi görerek işbirliği ve iletişim kanallarını geliştirmeyi hedefliyor.

Başta üyesi olduğumuz ABU Asya Pasifik Yayıncılar Birliği ile ASBU, NABSHOW gibi uluslararası yayıncılık örgütlerinin de desteklediği IFTV, medya film ve reklam sektöründeki alanlarda önemli bir buluşma noktası olmayı başarıyor.

Gürsoy ayrıca Ekim 2018’de gerçekleşecek IFTV kapsamında televizyon dizi ödülleri ile dünyaya farklı bir kapı açacaklarını vurguladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Sn.Numan Kurtulmuş ise yapmış olduğu konuşmasında “IFTV’nin Türkiye’de yayıncılık, medya ve film sektörünün ilerlemesinde önemli bir katmadeğeri olacağını düşünüyorum. Radyo, televizyon ve sinema çok geniş kitlelere ulaşabilme ve tesir edebilme gücüne sahiptir. Sinema ve televizyonun yapıcı bir dille ve insanlığın ortak değerlerini artıracak bir usluple iyi şekilde kullanılması yaygınlaştırılmalıdır.

Televizyon ve sinemayı barışın, dostluğun, kardeşliğin, birbirini anlamanın, farklı kültürler arasında ilişki kurmanın köprü kurabilmenin bir vasıtası olarak kullanabilmemiz gerekmektedir.

Türkiye dünyanın en büyük kültürel hazinelerinin üzerinde oturmaktadır ve bu hazineler tam manasıyla tanıtılabilmiş değildir. Sektör temsilcilerinin bu konuda değerli çalışmalarını bekliyoruz. Farklı kültürel zenginliklerimizi barışın dilini kullanarak dünyaya tanıtacağız. Yurtdışında Türk dizilerinin tanıtımını görüyoruz ve bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizim öykülerimizi tüm dünya ile paylaşmaya devam etmenizi bekliyoruz.”

Başbakan Yardımcısı Sn.Fikri Işık yaptığı konuşmada, “ Film ve televizyon alanı hayatın her alanını kapsamış durumda. Bundan elli yüzyıl önce hayal edilemeyecek pekçok konu bile TV-sinema sayesinde mümkün hale geldi. Biz 1. Körfez Savaşını canlı izledik, 2. Körfez Savaşını da canlı izledik. En son 15 Temmuz darbe girişimini de an be an izledik. TV’nin sihirli gücünü aslında Türkiye en son 15 Temmuz darbe gecesi gördü. Bir gazetecimizin Sn. Cumhurbaşkanımıza cep telefonu ile bağlanması ve onu bütün TV’lerin canlı yayınlaması sayesinde pekçok defa teşebbüs edilmiş ama başarılı olamamış darbe girişimi de engellenmiş oldu.

Bugün Türk dizileri yüze yakın coğrafyada izleniyor. Türk kültürünün, geleneğinin, örfünün ve ananesinin dünyaya tanıtılmasında paha biçilmez bir fırsat sunuyor. Değerlerimizin tüm dünyaya pazarlanmasında önemli bir güç. Bugün 250 milyon dolarlık ihracat hacmine sahip. Kültürel zenginliğimizin ihracatçısı sizlersiniz. Biz de hükümet olarak bu çalışmaları destekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Forum ve Fuar Bir Arada…
Dünyada medya, iletişim ve yayıncılık sektörüne yön veren liderlerin İstanbul’da buluşacağı, ulusal ve uluslararası profesyonellerin, kamu temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geleceği etkinlikte sektörün geleceğine yön verilecek.

Önemi her geçen gün artan yayıncılık pazarının yakından izlenmesine olanak tanıyan, küresel ve bölgesel gelişmelere erişim sağlayan, ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, sektörel birlik ve dernekler tarafından da desteklenen, bölgenin en önemli organizasyonu olan IFTV, Forum ve Fuar özellikleriyle dikkat çekiyor.

Yayıncılık sektöründeki iletişim ve iş birliği kanallarını geliştirmeyi, küresel trendler ve sektörde beklenen gelişmeler konusunda yol göstermeyi amaçlayan IFTV’nin Forum bölümünde, yayıncılık ve içerik dünyasına ilişkin uluslararası anlamda öne çıkan gündemin paylaşılması, ortak geleceğe ilişkin fikirlerin ortaya konulması hedeflenmektedir. Her yıl gelişmelere paralel olarak belirlenen ana tema doğrultusunda gerçekleştirilecek olan forum programına, ulusal ve uluslararası düşünce önderleri ile birlikte birçok önemli konuşmacı katılacak.

Sektörün kalbinin atacağı fuara ise yayıncılık sektöründeki teknoloji firmaları, TV kanalları, yeni teknolojiler ve medya firmaları, film yapım tedarikçileri, film ve dizi yapım şirketleri, film ve dizi ihracat şirketleri katılacak.

Türkiye’den ve Dünyadan Önemli İsimler IFTV’de…
Tüm dünya yayıncılığının buluşacağı IFTV özel konukları ve konuşmacılarıyla da dikkat çekecek. Salma Hayek, PenelopeCruz, James Franco, Micheal Pena gibi dünyaca ünlü isimlerin oyuncu koçu olan Michelle Danner IFTV’de 29 Eylül Cuma günü özel bir atölye çalışması düzenleyecek. Martin Cuff (İçerik ve Pazarlama Geliştirme Danışmanı), Matt Green (Dünya Reklamverenler Federasyonu Medya ve Dijital Direktörü), Stan Baaijens (DVB İcra Kurulu Üyesi), Ian Grace (Virgin Radio International Başkanı), Nabiha Ben SALEH (ASBU–Arap Ülkeleri Yayıncıları Birliği TV Direktörü), Renata Uhlarikaova (Kantar Media Uluslararası İş Geliştirme Direktörü), Gunnar Garfors (Uluslararası DMB Geliştirme Grup Başkanı) gibi sektörün önde gelen isimleri ve diğer sürpriz isimler IFTV’de konuşmacı olarak yer alacak.
www.iftv.org 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv