İstanbul'da Kahramanmaraş'ın Çete Bayramı Kutlandı

İstanbul da Kahramanmaraş Afşin ilçe dernekleri Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği tarafından tertiplenen ve Bahçelievler Belediyesinin ev sahipliğinde Yenibosna Merkez Camiinde öğle namazı öncesinde takribi 1400-1500 kişinin katıldığı Mevlid-i Şerif ve ecdada dua programıyla kutlandı.Bu tür programlarda sayıdan ziyade programın içeriği önemlidir.Ki; Mevlit ve Kuran tilaveti olması manevi duyguların zirvesinden yaşadığımız günlerde başarılı bir organizasyondu.

12 Şubat 2018 Pazartesi 05:34
İstanbul'da Kahramanmaraş'ın Çete Bayramı  Kutlandı
KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN
98.YILI İSTANBUL DA DUA PROGRAMIYLA KUTLANDI


İstanbul'da Kahramanmaraş'ın Çete Bayramı Kutlandı
İstanbul da Kahramanmaraş Afşin ilçe dernekleri Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği tarafından tertiplenen ve Bahçelievler Belediyesinin ev sahipliğinde Yenibosna Merkez Camiinde öğle namazı öncesinde takribi 1400-1500 kişinin katıldığı Mevlid-i Şerif ve ecdada dua programıyla kutlandı.Bu tür programlarda sayıdan ziyade programın içeriği önemlidir.Ki; Mevlit ve Kuran tilaveti olması manevi duyguların zirvesinden yaşadığımız günlerde başarılı bir organizasyondu.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine karşın yürüttüğü terörden arındırılmış bölgeler inşası 'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen ana kuzuları manevi atmosferde ruhlarına Kuran-ı Kerim okundu, dualarla edildi.

İstanbul Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç ve yönetim kurulu üyelerinin Afşin belde dernek başkanlarının katılımıyla Yenibosna Merkez Camii'nde Ecdada ve Şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98 .yılı yoğun sağanak yağmura rağmen hemşerilerimizin ilgisiyle cemaat camii avlusuna sığmadı. Etli Pilav, Ayran, Helva ve Alpedo Dondurmalarının DONDURMA ikramı yapıldı.Programa teşrif eden herkese Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından gönderilen Maraş Çöreği ve Badem Şekeri takdim edildi. AFŞİNDER yayın organı YEMLİHA Dergisi 3.sayısı programa katılan herkese hediye edildi.

Kahramanmaraş'ın sosyal medya TV kanalı 46 TV'nin programı 3 saat boyunca canlı yayın ile ekranlara taşıdığı "İstiklalin 98. Yılı" Kurtuluş Bayramı ve Anma etkinliğine Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Bahçelievler Kent Konseyi Başkanı-Belediye Başkanvekili ve aynı zamanda hemşehrimiz Av. Mevlid Uyan ile birlikte katılırken İsmail Fıstık ve Bekir Berk hocalarımız güzel sesleriyle Mevlid-i Şerife teşrif edenleri mest etti.

"İSTİKLALİN 98.YILI KUTLAMALARI PROGRAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İstanbul da Türkoğluları bir çatı altında toplayan TÜRKOĞLUDER Kurucu Başkanı Ali Kalli: Bugün burada İstiklal harbi zaferimizin 98.yılı kutlama ve anma programındayız. Bugün burada bizleri bir arada olmamıza vesile olanlara bilhassa Afşinder başkanı Ahmet Ardıç başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Dün Afrin de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen askerlerimize dua ediyor ve rahmetler diliyorum.Şehrimizin 12 Şubat Çete Bayramı kutlu olsun.

İstanbul da ARITAŞLILAR Dernek Başkanı Adem Çelik: Tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin 12 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyorum. Dün şehit düşen kahraman Mehmetçik'lerimize Cenabı Allah'tan rahmetler diliyorum .Mekanları cennet olsun.

İstanbul da faaliyet gösteren Göksunder Başkanı Av. Veli Gürbüz:
Memleketimiz Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılında Bahçelievler de Yenibosna Merkez Camii'nde hemşehrilerimizle buluştuk. Buluşmamıza vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada sağanak yağmur altında BİR olan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş'ımızın 12 Şubat Kurtuluş Bayramı kutlu olsun diyor sizlerinde aracılığıyla tüm hemşerilerimize selamlarımı yolluyorum dedi.

İstanbul da geçtiğimiz olağan genel kurulda yeni seçilen Afşin TATLIDER genç başkanı İsrafil Bahçe:

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde öğrencilere yönelik kıyafet ve kırtasiye programımız dolayısıyla Afşin'deydik. Dün akşam geldik. Bugün burada birlikte bir olalım istedik. Memleketimiz Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunu hep birlikte bir arada kutlayalım istedik.İstanbul da biz Kahramanmaraşlıların sesi olan 46 tv ve size teşekkür ediyorum.Her zaman bizlere destek oluyor,sesimizi duyuruyorsunuz.Bugün burada Sütçü İmam,Çakmakçı Sait, Rıdvan hoca,Mıllış Nuri ve Aslanbey ruhu burada.Ve biz bugün şanlı ecdadımızı rahmetle yad ediyoruz.Şehrimiz Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı kutlu olsun. Afrin de şehit düşen Mehmetçiklerimize ve ecdadımıza rahmet olsun.

Afşin Büget Köyü Dernek Başkanı Mehmet Emin Gürbüz:
Tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin 12 Şubat Kurtuluş bayramlarını tebrik ediyorum.Burada bugün bizimle birlikte ecdadımıza ve vatan uğruna can veren, şahadet şerbetini içen Kahraman Mehmetçiklerimize rahmetler dilerken ailelerine sabır ülkemiz insanlarına başsağlığı diliyorum.
RÖPORTAJLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bahçelievler Belediyesi Başkanvekili ve Kent Konseyi Başkanı Av. Mevlid Uyan:
Kahramanmaraş'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılına İstanbul da yapılan anma ve kutlama programına Bahçelievler belediyesi olarak ev sahipliği yapmak çok önemli bize gurur verdi.Hemşehrilerimizle bir araya geldik.Kurtuluş günümüzü yâd ettik.Kuran-ı Kerim tilaveti ecdadımız ve şehitlerimiz ruhlarına hediye edildi. Hep birlikte dualar edildi. Sınır ötesi ve sınırlarımızda vatan uğruna şehit düşen askerlerimize rahmet okuduk ve dualar ettik.Kıymetli ilçe müftümüz bizlere manevi atmosferde unutulmayacak bir kurtuluş günü sevinci yaşattılar.Bugün buraya katılan herkese ve biz Kahramanmaraşlıların sesi olan 46 tv ailesine size çok teşekkür ediyorum. Memleketimizin 12 Şubat Çete Bayramı kutlu olsun dedi.

İstanbul Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç program akabinde yaptığı açıklamada:
"Maraş Bize Mezar Olmadan, Düşmana Gülzar Olmaz..."
Derneğimiz tarafından organize edilen ve tüm Afşin derneklerinin katkısıyla, İstiklalin 98. yıl dönümünde, ruhunda 12 şubat maneviyatını taşıyan kahramanların katıldığı, fotoğraf sergisi, mevlid programı ve yöresel ikramlardan oluşan anma etkinliği Bahçelievler, Yenibosna Merkez Camiinde gerçekleştirildi. Maneviyat dolu programda, önce temsili İstiklal Madalyası takılıp Milli Mücadelede Maraş fotoğraf sergisi gezildi. Değerli hafızlar ve hemşerimiz Ali Fıstık hocadan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve bir birinden güzel bülbül sesli mevlidhanların okudukları Mevlid-i Şerif ile dinleyenlerin ruhu huzur buldu dedi.

AFŞİNDER Başkanı Ahmet Ardıç: Dernek olarak tertiplediğimiz ve Afşin ilçemizin belde derneklerinin katılımlarıyla icra ettiğimiz programa; Bahçelievler Kent Konseyi Başkanı-Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mevlid Uyan, Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Göksunder Başkanı Av. Veli Gürbüz, Türkoğluder Başkanı Cafer Parlak ve kurucu başkan Ali Kalli, Arıtaşlılar Derneği Başkanı Adem Çelik, Tatlıder Başkanı İsrafil Bahçe, Küçüktatlarder Başkanı Mehmet Barel, Bügetder Başkanı Mehmet Emin Gürbüz, Elmuhay vakfı başkanı Uğur Yinanç, Bel-Sim Başkanı Derviş Karakoyun ve 46 TV genel yayın koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı teşrif ettiler, teşriflerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Ve bugün bizleri burada yalnız bırakmayan her zaman yanımızda yer alan Kervan Pastaneleri Alpedo Dondurma Sami Kervancıoğlu'na ve Ömer Kara'ya, KMBB Başkanım Fatih Mehmet Erkoç'a, KMBB Meclis Üyesi İsmail Kaya, KMBB İştirakler Müdürü İsmail Muttaliboğlu'na, Yenibosna Merkez Cami görevlileri ve Dernek yönetimine bugün buraya 12 Şubat Kurtuluş Bayramımızı kutlamaya gelen herkese teşekkür ediyorum dedi.

AFŞİNDER DERNEK BAŞKANI AHMET ARDIÇ PROGRAM SONRASI PROTOKOL ÜYELERİNE AFŞİNDER YEMLİHA DERGİSİ VE ÇEŞİTLİ HEDİYELER TAKDİM ETTİ.TOPLUCA FOTOĞRAF ÇEKİMİYLE PROGRAM SAĞANAK YAĞIŞINDA ETKİSİYLE SONA ERDİ.
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv