'İYİ Kİ DOĞDUN KAYAHAN' KONSERİ

Büyük Usta Kayahan’ın vefatından sonra her yıl eşi İpek Açar tarafından düzenlenen 'İyi Ki Doğdun Kayahan' konseri, bu yıl da Kayahan’ın doğum günü olan 29 Mart’ta gerçekleştirildi.

31 Mart 2018 Cumartesi 13:14
'İYİ Kİ DOĞDUN KAYAHAN' KONSERİ
BÜYÜK USTA KAYAHAN’IN DOĞUMGÜNÜNDE “İYİ Kİ DOĞDUN KAYAHAN” KONSERİ

İPEK AÇAR: “KAYAHAN UNUTULMAZ BİR SANATÇI

FATİH ERKOÇ: “KAYAHAN’IN ŞARKILARI TÜRKİYE’DE YAZILMIŞ EN GÜZEL ŞARKILAR”

IŞIN KARACA: “SEZEN AKSU EKOLÜNDEN ÇIKTIĞIM İÇİN KAYAHAN ŞARKILARI OKUYAMADIM, ŞİMDİ OKUYACAĞIM”

BESTE AÇAR: “BABAM YAŞASAYDI 69 YAŞINA BASACAKTI”

SUAT SUNA: “BENİM İÇİN BURUK BİR GECE”


Büyük Usta Kayahan’ın vefatından sonra her yıl eşi İpek Açar tarafından düzenlenen “İyi Ki Doğdun Kayahan” konseri, bu yıl da Kayahan’ın doğum günü olan 29 Mart’ta gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen anma programına Fatih Erkoç, Işın Karaca, Hakan Aysev, Suat Suna, İntizar, İpek Açar ve İskender Paydaş katıldı. “İyi Ki Doğdun Kayahan” anma programına katılan tüm sanatçılar, Alper Kömürcü’nün yönettiği senfoni orkestrası eşliğinde Kayahan şarkılarını seslendirip, büyük ustayı doğum gününde yad ettiler.

“İyi Ki Doğdun Kayahan” konserinin açılışını İpek Açar, “Esmer Günler” şarkısıyla yaptı, ardından sahneyi Işın Karaca’ya bıraktı. İntizar, Suat Suna, Hakan Aysev, Fatih Erkoç, İskender Paydaş’ın ardından sahnede yine İpek Açar vardı. Gecenin sonunda ise tüm sanatçılar “Mavilim” şarkısıyla gecenin finalini yaptılar.

IŞIN KARACA: “HİÇ KAYAHAN ŞARKISI OKUMADIM”

Işın Karaca’ya basın toplantısında “Hiç Kayahan şarkısı okudunuz mu” sorusu gelince, Işın Karaca esprili bir şekilde: “Yok hiç okutmadı” cevabını verdi. Ardından da “Şaka bir yana beni çok beğenirdi, ekollerimiz farklıydı, benim Sezen Aksu ekolünden çıktığım dönemdi; onun şarkılarını okuyamadım, ama şimdi okuyacağım hepsini” diyerek kahkaha attı.

İpek Açar ve Beste Açar’ın yanısıra geceye katılan tüm sanatçılar, bu özel gece ve Kayahan için duygularını şöyle anlattılar:

İPEK AÇAR: Şarkılarıyla, hayattaki duruşuyla, anlattıklarıyla, fikirleriyle; insanların gönlünde taht kurunca insan unutulmaz oluyor. Bu sene üçüncüsünü düzenliyoruz ‘İyi Ki Doğdun Kayahan” konserinin. Çok büyük emekle, özenle hazırlandık, her şeyden önce katılan değerli sanatçı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum, onlar çok büyük değer kattılar bu akşama, eksik olmasınlar. Esenler Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum, Alper Kömürcü ve orkestrasına, Sey Danışmanlık Seyyal Hacıbekiroğlu’na; kısaca emeği geçen herkese, yolu sevgiden geçenlere sonsuz teşekkürler, inşallah bu gece çok güzel bir akşam olacak.

FATİH ERKOÇ: Kayahan’ı anmak her zaman gurur verici benim için. Çünkü bana göre Kayahan’ın şarkıları Türkiye’de yazılmış en güzel şarkılar. Onları böyle güzel konserlerde, güzel arkadaşlarımla senfonik orkestra ile seslendirmek benim için dünyanın en güzel keyiflerinden, en güzel sanatsal aktivitelerinden biri. Onun için 29 Mart’larda buluşmak benim için gurur vesilesi.

HAKAN AYSEV: Kayahan ustamızın doğumgününü kutluyoruz bugün. O bizim aramızda, bugün her birimizle zannediyorum düet yapacak. Fatih Abi’ye katılıyorum, Kayahan bu ülkedeki en güzel melodileri yazdı, benim için burada olmak bir gurur, çok keyif alıyorum, Sevgili İpeği bu harikulade organizasyon için tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum.

İSKENDER PAYDAŞ: Uzun yıllar Kayahan’la beraber çalıştık, uzun yıllar bu akşam sahnede dinleyeceğiniz şarkıların ilk doğuşuna tanıklık ettim ve onlara emek verdim. Kayahan abi artık aramızda değil ama, bizler ve bizden sonraki müzisyenler onun şarkılarını okudukça, Kayahan unutulmaz olacak, hatıralarımızda yaşıyor olacak.

BESTE AÇAR: Her yıl olduğu gibi çok değerli insanlarla buradayız, İpek’in çok büyük emeği var, teşekkür ederim. Bugün babamı anmak, şarkılarını hep birlikte dinlemek için çok özel bir gün, bugün onun doğumgünü. Yaşasaydı 69 yaşına basacaktı; benim için onun yokluğunda kutladığım doğumgünleri çok daha özel oldu, çünkü çok büyük kitlelerle kutluyoruz, enerjisini babamın da hissettiğini biliyorum.

ELİF GÜVENDİK: Geçen senede beraberdik, yine ben sundum geceyi, daha gece yeni bitti ki, neler yapacağımızı konuşmuştuk bu yıl için. İpek çok emek verdi, o ipek kalbiyle çok özel bir çalışma bu, bu kadar sanatçıyı biraraya getirmek çok önemli bir şey. 3 yıldır beraberiz, doğumgününü birlikte kutluyoruz…

IŞIN KARACA: Yolu sevgiden geçen herkesin ortak noktası bu gece. Çok özel bir babanın, çok özel bir insanın, çok güzel bir adamın yeni yaşını kutluyoruz. Şarkılarıyla, sesimizle dün, bugün, yarın yok olmayacak bir özveriyle müzik yapmış bir efsane için bu gece burada olmak çok büyük bir değer. Kayahan şarkıları okuyoruz bu gece, daha büyük bir keyif olabilir mi?

SUAT SUNA: Ben kendi doğum günlerimi bile kutlamaktan çok hoşlanmıyorum, biraz hazin geliyor yaş atmak. Ne çabuk oldu, aradan geçen zamanı çok hızlı buluyorum, geçen seneki anma konseri sanki dünmüş gibi… Ben kendi adıma hala onun kaybına alışamadım, ben biraz buruk geceler yaşıyorum böyle gecelerde. Zaten hep anıyoruz, hiç aklımızdan çıkmıyor. Ailemizin içindeydi, ben onun ailesinin içindeydim en çok, o yüzden benim için hem mutluluk ve gurur verici, hem de buruk bir gece olacak


 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv