Kalben: Diyarbakır'a Gitmeyi Çok İstiyorum

11 Kasım'da açılan ve 10 gün boyunca yayınlarını sürdürecek olan Red Bull Music Academy Radio'nun bugünkü konuklarından biri sevilen sanatçı Kalben'di. Kalben, Murat Meriç'le bir saatlik keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

13 Kasım 2016 Pazar 15:19
Kalben: Diyarbakır'a Gitmeyi Çok İstiyorum
Kalben: Diyarbakır’a gitmeyi çok istiyorum

11 Kasım’da yayın hayatına başlayan ve 10 gün boyunca İstanbul’da Pera64’te yayın yapacak olan Red Bull Music Academy Radio’nun bugünkü konuklarından biri de Kalben’di. Sevilen sanatçı Murat Meriç’e müziği ve kendiyle ilgili merak edilenleri anlattı. Kalben, dünyanın farklı yerlerine gitmeyi yeni insanlara ulaşmayı istediğini anlattığı söyleşide en çok gitmek istediği yerin Diyarbakır olduğunu söyledi. Programın tekrar yayını önümüzdeki hafta www.redbull.com’ da olacak. Radyonun konuğu olacak diğer sanatçılar ise canlı olarak www.rbmaradio.com/istanbul adresinden dinlenebilecek.

Tüm dünyadan müziğe yön veren isimler tarafından oluşturulan özel içeriğiyle yayın yapan Red Bull Music Academy (RBMA) Radio İstanbul’dan yayına başladı. 10 gün boyunca 70 sanatçının katılacağı 8 sanatçının canlı performanslarıyla renklenecek olan RBMA Radio İstanbul kapsamında pek çok paralel etkinlik de yer alacak. Radyo programına bugün katılan isimlerden biri de son dönemlerin gözde sanatçısı Kalben’di.

Nilüfer’i çok seviyorum, Jimi Hendrix’le de daha küçükken tanışmak isterdim

Kalben; son iki senede karşılaştığı ilgiden çok mutlu olduğunu belirtirken farklı şehirlerde tanıştıkları yeni insanların hikayelerini dinlemeyi çok sevdiğini ve karayolunu da hiç bırakmadıklarını söyledi. Kalben kimleri dinlediği sorulunca; Led Zeppelin, Kanye West, Lauryn Hill’I ama özellikle Nilüfer’i dinlemeyi çok sevdiğini dile getirdi. Nilüfer’le ailesinin kasetleri arasında rast gelerek tanıştığını anlatan genç sanatçı,”Jimi Hendrix’le de daha küçük yaşta tanışmak isterdim” diye ekledi.

Sırada Antep, Mardin, Diyarbakır var
İlk şarkılarını 13 yaşında orta 3’te yazdığını anlatan sanatçı, şarkılarının hikayesini anlatmayacağını dinleyicinin kendi hikayesini yaratmasının daha önemli olduğunu vurguladı. Pek çok şehri keşfetmek istediğinden bahseden sanatçı Mardin’e Antep’e Maraş’a gideceğini, ama en çok gitmek istediği şehrin Diyarbakır olduğunu vurguladı. Kalben, 90’lardaki pop müziğin Türkiye’deki müzik piyasası için önemine değinirken, Levent Yüksel’in Medcezir’inin, Nil Karaibrahimgil’in ilk albümünün ve Mustafa Sandal’ın Suç Bende albümünün 90’ları özel kılan unsurlar olduğunu söyledi.

RBMA Radio İstanbul'un konuk edeceği diğer sanatçılar arasında Mabel Matiz, Mirkelam, Ayşegül Aldinç, Kabus Kerim gibi isimler bulunuyor.

HAVADİSTÜRK 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv