Media Markt Perakende Günleri’nde

Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakende markası Media Markt, bu yıl 16’ncısı düzenlenen Perakende Günleri’ne katıldı. Media Markt, müşteriyi odağına aldığı stratejisi doğrultusunda “When Digital Becomes Human” adlı kitabı ile İngiltere’de “Yılın En İyi İş Kitabı” ödülünü alan Steven Van Belleghem’ın oturumuna da ev sahipliği yaptı

24 Kasım 2016 Perşembe 13:42
Media Markt Perakende Günleri’nde
Media Markt Perakende Günleri’nde
Dijitalleşen Dünyada Müşteri Odaklı Olmanın Önemine Dikkat ÇektiAvrupa’nın bir numaralı elektronik perakende markası Media Markt, bu yıl 16’ncısı düzenlenen Perakende Günleri’ne katıldı. Media Markt, müşteriyi odağına aldığı stratejisi doğrultusunda “When Digital Becomes Human” adlı kitabı ile İngiltere’de “Yılın En İyi İş Kitabı” ödülünü alan Steven Van Belleghem’ın oturumuna da ev sahipliği yaptı

Tüketicilerin en çok tercih ettiği elektronik perakende markası olmayı hedefleyen Media Markt, 16’ncı Perakende Günleri’nde dijital dönüşüm ve müşteri merkezliliği odağı ile yer aldı. Bu kapsamda dijitalleşen dünyada nasıl müşteri merkezli olunabileceği konusunda şirketlere yol gösteren, “When Digital Becomes Human” adlı kitabı ile İngiltere’de “yılın en iyi iş kitabı” ödülünü alan Steven Van Belleghem’ı Perakende Günleri’nin katılımcılarıyla buluşturdu.

Steven Van Belleghem, yaptığı konuşmada ileri teknoloji için sadece dijitale değil insana da yatırım yapılmasının önemine değindi. Van Bellegham, “Bilgisayarlar onaylar, insanlar gülümser” sözleriyle, dijitalin yapabilecekleri ile entegre olarak insanın katma değerleri olan empati, tutku ve yaratıcılığın doğru harmonizasyonunun esas başarının anahtarı olmasının altını çizdi.

Media Markt İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım müşteri odaklı yaklaşımları doğrultusunda şunları söyledi. “Media Markt olarak şirketimizin arkasındaki büyük know-how ile dijital çağı yakalamak adına dijital dönüşüme kesintisiz yatırım yapıyoruz. Geçtiğimiz 1 yılda toplamda 4 milyon Euro’luk bir yatırımla tüm mağazalarımıza elektronik raf etiketi yerleştirdik ve sonsuz raf dediğimiz ve sınırsız sayıda ürün gösterebilen dijital kiosk'lar ekledik. Bununla birlikte rekabetin kaçınılmaz olduğu bir dünyada müşteriyi merkezi koymanın ayakta kalmanın formülü olduğunu biliyor ve stratejilerimizi bu bilinçle oluşturuyoruz. Sektörümüzü deneyim ve yüksek kaliteli hizmet odaklı müşterilerin büyüteceğini öngörüyoruz. Bu entegrasyonu başaran firmaların sektördeki yolculuklarına güçlenerek devam edeceklerini öngörüyoruz.”

Steven Van Belleghem Kimdir?
Steven Van Belleghem, Ghent Üniversitesi’nde uygulamalı iktisat okudu. Profesyonel kariyerine halen pazarlama dersleri vermekte olduğu Vlerick Business School’da araştırma görevlisi olarak başladı. 2001 senesinde, online araştırma sektöründe faaliyet gösteren InSites Consulting isimli start-up firmasında çalışmaya başladı. Zaman içinde yönetici ortağı ve hissedarı olduğu firma 8 kişilik bir ekipten, 5 ülkede şubeleri bulunan 130 kişilik bir firma haline geldi. 2012’de B-Conversational isimli kendi firmasını kurdu. Van Belleghem, zamanının çoğunu keynote konuşmalar yaparak, workshoplar düzenleyerek ve koçluk vererek geçiriyor.

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv