Meme kanserine dikkat çekecek!

İstanbul’un en ikonik yapısı Boğaziçi Köprüsü Meme Kanseri’nde erken tanıya dikkat çekmek için 15 Ekim akşamı saat 20.00’de pembe renge bürünecek. İstanbullular Meme Kanseri farkındalığına desteklerini sosyal medyada #çekpembeyi başlığı altında gösterebilecekler.

14 Ekim 2013 Pazartesi 15:56
Meme kanserine dikkat çekecek!

BOĞAZIN İNCİSİ BU YILDA MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN PEMBEYE BÜRÜNÜYOR

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), her sene Ekim ayı boyunca başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu meme kanserinde erken tanının önemi konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan etkinlikler gerçekleştiriyor. ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme’ ayı etkinlikleri kapsamında İstanbul’un en önemli yapısı kadınlar için “Pembe” renkle ışıklandırılacak.

Gerçekleştirilecek bilinçlendirme kampanyasına destek olmak isteyenler, 15 Ekim akşamı saat 20.00’de pembe renge dönüşecek olan Boğaziçi Köprüsü’nün fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşarak desteklerini gösterebilecekler. İstanbul’da yaşayanlar saat 20.00’den itibaren pembe renge dönüşecek olan Boğaziçi Köprüsü’nü fotoğraflarını çekerek Twitter’da ve Facebook’ta ‘cekpembeyi’ başlığı altında paylaşabilecek. İstanbul dışında yaşayanlar ise kampanyaya kendilerine ait bir pembe eşyalarının fotoğrafını çekip yollayarak katılabilecek. Aynı zamanda çekilen resimleri info@memeder.com adresine de yollayarak ‘’Pembe Destek’’ afişinin oluşumuna katkıda bulunabilecekler.

Meme Sağlığı Derneği’nin ( MEMEDER) kurucusu Prof.Dr. Vahit Özmen özellikle bu yıl Meme Kanseri farkındalık çalışmalarının büyük önem taşıdığını ifade etti. Özmen MEMEDER’in de uzun zamandır desteklediği “Meme Kanseri taramasına 40 yaşında başlanması” konusu olumlu olarak sonuçlandığını, Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığının, meme kanserinin erken tanısında etkinliği kanıtlanmış tek yöntem olan mamografi tarama yaşını 50'den 40'a indirdiğini belirterek: ‘’ Meme Kanseri’nde erken tanının önemi hiçbir zaman bu yılki kadar önemli olmamıştı’’ diye konuştu.

MEMEDER: 2007 Eylül ayında, İstanbul'da kurulan Meme Sağlığı Derneği, bünyesinde meme kanseri ile tanışmış kadınları ve yakınlarını ve meme sağlığı alanında pek çok farklı uzmanı barındırırken, kadınların sağlıklı yaşayabilmeleri için "meme sağlığınız elinizde” sloganıyla kamuoyunu bilgilendirmeyi misyon edinmiş bir dernektir. www.memeder.org

bsnods

#çekpembeyi

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv