Nermin Taylan 'Yivli Minare Tarih Günleri'nde.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu "Yivli Minare Tarih Günleri"nde Tarihç/Yazar Nermin Taylan, Kaş Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi'nnde "Maziden Âtiye Bir Gönül Çağrısı" isimli söyleşiyle ÖĞRENCİLERLE biraraya geldi...

18 Ocak 2018 Perşembe 09:04
Nermin Taylan 'Yivli Minare Tarih Günleri'nde.
YAZAR NERMİN TAYLAN'dan
"Maziden Âtiye Bir Gönül Çağrısı" 


Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu "Yivli Minare Tarih Günleri"nde Tarihç/Yazar Nermin Taylan, Kaş Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi'nnde "Maziden Âtiye Bir Gönül Çağrısı" isimli söyleşiyle ÖĞRENCİLERLE biraraya geldi.

Konferansına, Sultan Alparslan'dan Alaaddin Keykubad'a, Osman Gazi'den Fatih Sultan Mehmed'e, Sokollu Mehmed Paşa'dan Medine Müdafii Ömer Fahrettin Paşa'ya kadar tarihi destansı kahramanlıkları ile şahlandırmış kutlu komutanların mücadelelerini dile getirerek başlayan Taylan, herbirini hazine misali gördüğü öğrencilere "Unutmamak gerekir ki; "Tarih, bu toprakları bize miras bırakan kutlu şahsiyetlerin üzerinden böbürleneceğimiz, menkıbeler anlatarak zamanı harcayacağımız yahut geçmişteki hatalarını dile getirip hakaret edeceğimiz bir malzeme değildir.

Tarih odur ki; geçmiş şahsiyetleri bilmeli, nice devletleri inceleyerek anlamalı ve dahi bize miras bıraktıkları topraklara sahip çıkarak bu vatana nasıl faydalı olunabilir, hak, adalet, ihsan, ve bilim noktasında nasıl terakki edilebilir bağlamında hakikati bulabileceğimiz EN BÜYÜK OKULDUR.. sözleriyle son verdi..


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv