Ordu’nun Kalbi Medeniyetin Başkentinde Attı

ORDEF-Ordu Dernekler Federasyonu Ev Organizasyonuyla VI.Ordu Tanıtım Günleri, görkemli açılışının ardından kapılarını İstanbul da yaşayan Ordululara ve Ordu'yu tanımak isteyen yurttaşların hizmetine açıldı...

04 Kasım 2016 Cuma 14:02
Ordu’nun Kalbi Medeniyetin Başkentinde Attı

Ordu’nun Dereleri Medeniyetin Başkenti İstanbul’da Akıyor

VI. ORDU TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

ORDEF-Ordu Dernekler Federasyonu Ev Organizasyonuyla VI.Ordu Tanıtım Günleri, görkemli açılışının ardından kapılarını İstanbul da yaşayan Ordululara ve Orduyu tanımak isteyen yurttaşların hizmetine açıldı..

Ordu ilinin kültürü, yöresel ürünleri, gelenek ve göreneklerini yansıtarak İstanbul ve çevresinde yaşayan Ordulu hemşehrilerin kaynaşmasına vesile olan etkinlik, 6 Kasım’a kadar İstanbul Maltepe’de ziyaretçilerini ağırlayacak.

Ordu Tanıtım Günleri açılış programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ORDEF Başkanı Ali Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Tuzla Belediye Başkanı Şahin Yazıcı, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar, İBB AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, 19 ilçe Belediye başkanı ve ilçe kaymakamlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

30 ARALIK’TA YAPILACAK SAYIMDA NÜFUSUNUZU ORDU’YA ALDIRIN

Açılış töreninde konuşan Başkan Enver Yılmaz, Ordu’nun göç veren ikinci olduğuna dikkat çekerek, “TÜİK rakamlarına göre İstanbul’a en çok göç veren ikinci il Ordu, Türkiye’de en fazla fındık, bal ve kivinin üretildiği ve en uzun tünelin bulunduğu şehir. Yazın ve kışın nüfus oranındaki fark fazla olduğu için zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Bu nedenle Ordulu hemşehrilerimizin 30 Aralık itibarıyla yapılacak sayımda nüfuslarını Ordu’ya aldırmalarını arzu ediyoruz. En yaşanılabilir illerden biri olan kentimizde nüfus azaldığı zaman kişi başına düşen gelir ve eğitime yapılan yatırımların hepsi azalıyor. 4 gün sürecek bu program kapsamında, İstanbul ve çevre illerde yaşayan Ordulu kardeşlerimiz arasında ciddi bir kaynaşma sağlanacağı ve bu alanın dolup taşacağına inanıyorum. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak, Ordu’nun her geçen gün daha çok gelişen bir il olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ortak değerimiz Ordu’ya hizmet en büyük amacımız. Bu program kapsamında hemşehrilerimizin İstanbul’da hoş bir sadâ bırakacağına inanıyorum” diye konuştu.

HEMŞEHRİLERİMİZİ ORDU TANITIM GÜNLERİ’NE BEKLİYORUZ

4 gün sürecek fuarda binlerce Ordulunun bir araya gelerek kaynaşacağına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Ordumuzun esintileri, 4 gün boyunca Maltepe’den tüm dünyaya yayılacak. Fuarda Ordu Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve 19 ilçe belediyesi olarak yerimizi aldık. Tüm hemşehrilerimizi Pazar günü sona erecek tanıtım günlerine bekliyoruz. Ordulular gününü düzenleyen ORDEF başta olmak üzere emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim” dedi.

ORDU’YA GEL HUZURU BUL

Vali İrfan Balkanlıoğlu ise görev yaptığı yerler arasında Ordu’nun en sevdiği ve bağlandığı il olduğuna vurgu yaparak, “Ordu, cennetten bir köşe olmasına rağmen hep teğet geçilen ve turizmde hak ettiği yere gelememiş bir ildi. Değerlerini kaybetmeyen ve en güvenilir illerin başında gelmesine rağmen önemli bir nüfusu maalesef İstanbul’da yaşıyor. Ordu’nun tanıtımı için gayret gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Bizler, Ordu’ya gel huzuru bul diyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ali Çelik ise Ordululuk ruhunun pekişmesi için seferber olan Başkan Enver Yılmaz’a teşekkür ederek, “Tek derdimiz İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizi bir arada tutarak ilimizi hak ettiği yere getirmek. Bu nedenle siyasilerimiz ve bürokratlarımızın da katıldığı bu programlar son derece önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İstanbul İl Müftüsü Ordulu Prof. Dr. Rahmi Yaran’ın duasıyla VI.sı düzenlenen Ordu Tanıtım Günleri’nin resmi açılışı gerçekleştirildi. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, fuarda yer alan stantları gezdi.

Akkuş Belediyesi tanıtım standında İstanbul Sultanbeyli Akkuş ve Çevre Köyleri Dernek Başkanı Yüksel Mıhçı belediye başkanı ve ilçe halkına sürpriz yaptı,canlı yayında pasta kesti. Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci Altaş TV ve TV52 de canlı yayınlanan pasta kesimi sırasında konuştu. Yönetime teşekkür etti. Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu, Meclis Üyesi Mehmet Kayaoğlu, Ordef yöneticileri, sanatçı Ezel Kalender, Yapımcı Şenol Gündüz, Sultanbeyli SGK Finans Müdürü Hasan Ağca ve çok sayıda tanınmış bürokrat da hazır bulundu.

Sahne de Seyhan Çek ve Erol Aydoğan muhteşem konser verirken etkinliği her zaman ki gibi tecrübeli televizyon programcısı ve şiir yorumcusu Zamansız Mehmet sunmakta.

Havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv