Oyuncak sektörünün TÜYAP çıkarması

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ve Oyuncakçılar Derneği’nin (OYDER) iş birliğiyle düzenlenen, açılışını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yaptığı ‘İstanbul Oyuncak Fuarı 2018’, yoğun ilgi gördü

03 Nisan 2018 Salı 10:50
Oyuncak sektörünün TÜYAP çıkarması
 Oyuncak sektörünün TÜYAP çıkarması

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ve Oyuncakçılar Derneği’nin (OYDER) iş birliğiyle düzenlenen, açılışını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yaptığı ‘İstanbul Oyuncak Fuarı 2018’, yoğun ilgi gördü.

42 ülkeden ziyaretçi fuara katılım gösterirken; TÜYAP’ın yurt dışı ofislerinin organizasyonu ile Fas, Makedonya, Ukrayna ve İran’dan nitelikli alıcılar son teknoloji ürünleri yakından inceleme fırsatı buldu.

Oyuncak sektörünün dev oyuncuları ‘İstanbul Oyuncak Fuarı 2018’de bir araya geldi. Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ile Türkiye Oyuncakçılar Derneği (OYDER) iş birliğinin ardından bu yıl ilk kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuara ilgi yoğundu. Peluşlardan yapbozlara, tahta oyuncaklardan dış mekan ürünlerine, zekâ geliştirici oyuncaklardan robotlara kadar binlerce ürün ziyaretçiler tarafından tek tek incelendi.

Fuarın açılış kurdelesini kesen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “2017 yılında yaptığımız denetimlerde 53 bin 379 oyuncaktan sadece 443’ü güvensiz çıktı. Nisan ve Mayıs aylarında denetimlerimiz artarak devam edecek” dedi. Fuarı; İngiltere, Lübnan, Ürdün, İsrail, İtalya, Mısır, Bulgaristan, Çin ve KKTC dâhil 42 ülkeden 188 yabancı ve yurt içinde 57 ilden 3.563 yerli toplam 3 bin 751 kişi ziyaret etti. Tüyap’ın yurt dışı ofislerinin organizasyonu ile Gürcistan, Fas, Irak, Makedonya, Sırbistan, Umman, Filistin, Ukrayna ve İran’dan nitelikli alıcılar da fuara katıldı.

Amacımıza ulaştık

TÜYAP ile yaptıkları büyük iş birliği ile tüm sektörü aynı çatı altında toplamayı hedeflediklerini belirten OYDER Başkanı Yakup Kireçci, uzun yıllardır düzenlediğimiz oyuncak fuarımız artık yeni yerinde, yeni ismi ile gerçekleşecek. TÜYAP fuarcılık ile ilk kez gerçekleştirdiğimiz İstanbul Oyuncak Fuarı’na ilgi beklediğimizin de üzerindeydi. Oyuncak sektörümüz gerçek profesyonel ihtisas fuarına kavuşmuş oldu. Bizim amacımız çocuklarımıza en güvenilir, en yeni, en geliştirici oyuncakları üretip ulaştırabilmek. Fuarımızla beraber bu amacımıza daha iyi hizmet edebildiğimize inanıyorum. Bu buluşma tüm sektörün gelişmesi ve dayanışması adına çok önemliydi. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek fuarımızın hazırlıklarına da şimdiden başladık” dedi. Kireçci, ilerleyen yıllarda küresel sektörde söz sahibi olmak için OYDER olarak çalışmalarını tüm hızıyla sürdüreceklerini de sözlerine ekledi. Fuarda ayrıca 1 tır dolusu oyuncak, “Bir Tır Oyuncak Milyonlarca Hayaldir” sloganıyla Anadolu’daki çocuklara dağıtılmak üzere Bakanlığa teslim edildi.

77 marka aynı çatı altında

Abc, Adel, Adore, Akar, Bircan, Birlik, Canem, Clementoni, Dolu, Dede, Erdem, Erpa, Karakuş, Kızılkaya, Limon, Mercan, Necotoys, Star Okey, Pilsan, Sunman ve Uçar’ın da aralarında bulunduğu 37 firmanın 77 markası 4 gün boyunca yeni tasarımlarını tanıtırken, 100 binlerce dolarlık iş birliği anlaşmalarına imza attılar.

TÜYAP Hakkında: Türkiye’de fuarcılık sektörü 1979 yılında, TÜYAP ile birlikte düzenli bir ticari faaliyet olarak ülkenin gündemine girdi. TÜYAP, kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.618 ve yurt dışında 38 ülkede 177 fuar düzenledi. 123 ülkeden 302 bin 436 katılımcı kuruluşa, 200 ülkeden 55 milyon 722 bin 878 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşudur. TÜYAP Grubu 700 çalışanı ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi, Türkiye geneli 14 ofisi ve 6 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları hazırlamaktadır.

OYDER Hakkında: 1994’te kurulan Türkiye Oyuncakçılar Derneği (OYDER) üretici, ihracatçı, ithalatçı, toptancı ve perakendecilerden oluşan oyuncak sektörünün tüm aktörlerini bünyesinde barındırıyor. OYDER, gelişen ve gelecek vaat eden oyuncak sektörünün, tek temsilcisi olmakla beraber, ayrıca ilgili bakanlıkların ciddi iletişim halinde olduğu sivil toplum örgütüdür.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv