Pakmaya fuarda fırın kurdu

EDT EXPO 2013 Fuarı’na katılan Pakmaya, standına kurduğu fırında kurabiyeler, ekmekler ve pastalar yaptı. Ustaların özellikle pasta yaparken sergilediği çeşitli gösteriler katılımcıların hayranlıklarını kazandı.

29 Mart 2013 Cuma 15:45
Pakmaya fuarda fırın kurdu

250 bin ton yaş maya kapasitesi ile dünyanın en büyük 3 maya üreticisinden biri olan Pakmaya, Ev Dışı Tüketim Ürünleri, Ekipmanları, Sarf Malzemeleri ve Dağıtım Kanalı Tedarikçileri Fuarı olan EDT EXPO 2013’e katıldı.

Fuarda bir yandan endüstriyel fırıncılık ve pastacılık ürünleri sergileyen Pakmaya, diğer yandan ise standına kurduğu fırını kullanan pasta ustalarının yeni ürünler ile yaptığı kurabiyeler, ekmekler ve pastaları sergiledi. Ustaların özellikle pastalar üzerinde gerçekleştirdiği çeşitli gösteriler fuarı renklendirirken, pastaların yanı sıra mis gibi kokan ekmekler de katılımcıların oldukça ilgisini çekti.

130’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor Pak Gıda, 1972 yılında kurulmuş ve Pakmaya markası ile Türkiye’de fırıncılık sektöründe bilimsel yöntemlerle üretilen maya kullanımının öncülüğünü yapıyor. Türkiye'de maya kullanımını yaygınlaştıran ve pazar lideri olan Pakmaya, kurulduğu günden beri istikrarlı bir şekilde büyüyerek bugün 250.000 ton yaş maya kapasitesine ulaştı. Bu kapasitesiyle dünyanın en büyük 3 maya üreticisinden biri konumunda olan Pakmaya, 130'dan fazla ülkeye yılda 100 milyon ABD dolarının üstünde maya ihracatı gerçekleştiriyor.

2012 yılında hamur kabartma tozu, şekerli vanilin, kakao, karbonat, pudra şekeri, pirinç unu, mısır ve buğday nişastası ürünleriyle pişirme yardımcı malzemeleri pazarına giren Pakmaya, kaliteli ve yenilikçi ürünleriyle bu alana damgasını vurdu. Profesyonel pastacılık malzemeleri lansmanını da 2012 yılı Aralık ayında gerçekleştiren Pakmaya, mayadan sonra yeni ürün gruplarında elde ettiği başarıyı ve sağladığı güveni sürdürmeyi hedefliyor.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv