YAĞMUR İSTANBULLARI DURDURMADI

10 Haziran Cumartesi günü 6.kez kutlanan Global Wellness Day, iyi yaşam tutkunlarını KüçükÇiflik Park’ta bir araya getirdi. Belgin Aksoy Berkin’in fikir önderliğini yaparak, uluslararası bir etkinlik olmasını sağladığı Global Wellness Day, Türkiye ile birlikte 7 kıtada, 100 ülkede ve 4000 ayrı noktada herkese açık olarak ücretsiz kutlandı.

10 Haziran 2017 Cumartesi 15:10
YAĞMUR İSTANBULLARI DURDURMADI
İSTANBUL'DA YAĞMUR,
"GLOBAL WELLNESS DAY"
SEVDALILARINI DURDURMADI!


10 Haziran Cumartesi günü 6.kez kutlanan Global Wellness Day, iyi yaşam tutkunlarını KüçükÇiflik Park’ta bir araya getirdi. Belgin Aksoy Berkin’in fikir önderliğini yaparak, uluslararası bir etkinlik olmasını sağladığı Global Wellness Day, Türkiye ile birlikte 7 kıtada, 100 ülkede ve 4000 ayrı noktada herkese açık olarak ücretsiz kutlandı.

HAVADİSTÜRK - T
ürkiye’nin dünyaya hediye ettiği ve 6 yıldır her haziran ayının ikinci cumartesi günü çeşitli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day için binlerce kişi 10 Haziran Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta buluştu. Pozitif enerji, iyi ve sağlıklı yaşam arayışının tüm dünyanın gündemine oturduğu günümüzde, Global Wellness Day ile, 100 ülkede, 4000 farklı noktada milyonlarca insan ücretsiz olarak “iyi yaşam” ideali için aynı günde bir araya geldi.

Maçka KüçükÇiftlik Parkı’nda, tüm gün süren, herkese açık ve ücretsiz olan Global Wellness Day etkinlikleri kapsamında, Dilara Koçak, sağlıklı beslenmenin altın kurallarını anlatırken, zumba eğitmeni Ayşegül Demirsoy ile binlerce katılımcı zumba yaptı. Etkinlikte ayrıca Dr. Ümit Aktaş, Aret Vartanyan, Gül Kaynak gibi sağlıklı yaşam alanında uzman isimlerin work shop ve seminerleri yer aldı.

“İyi Yaşam Herkesin Hakkı”
Global Wellnes Day kurucusu Belgin Aksoy Berkin, 6’ıncı yılını kutlayan etkinliğin kısa sayılabilecek bir süre içinde Türkiye’den doğup tüm dünyaya yayıldığını ve ulaşılan bu noktanın gurur verici olduğunu söyledi. Belgin Aksoy Berkin, en büyük hedeflerinin Global Wellness Day’in Birleşmiş Milletler takvimine alınması olduğunu da kaydederek şöyle konuştu:

“Yola çıkarken bir kişinin hayatında bile değişiklik yaratmak çok önemliydi.Çünkü iyi yaşam herkesin hakkı. 100 ülkede kutlanan Global Wellness Day’in önemi her geçen gün çok daha anlaşılır oldu ve dünyanın farklı noktalarında da örnek olmaya başladı. 6. yıla ulaştığımızda, bugüne kadar dünyada 250 milyon kişinin hayatına dokunduğumuzu gördük. Bugün 100 ülkede kutlanan Global Wellness Day dünyanın farklı noktalarına da örnek oluyor. Önümüzde daha çok yol var. Öte yandan özellikle çocuklara yönelik yeni çalışmalar başlattık. Yetişkinlerin yaşam şekillerini değiştirmek çocuklara oranla daha zor. Bu nedenle birçok şeye çocukluk çağından başlamak en doğrusu. Pilot ülkeler olarak Türkiye ve Brezilya’da, çocuklar için iyi yaşam projemizi başlattık. Bu program ile amacımız, çocukların çok basit bir takım adımlarla, yetişkin olma yolunda ki günlerinde daha mutlu bireyler olarak büyümelerini sağlamak. Mutlu olmak ve iyi yaşamak tüm dünyanın ortak hayali; sağlık ve mutluluk bileşik kavramlar gibi, sağlıklı olmak için mutlu, mutlu olmak için de sağlıklı olmak gerekiyor.”

GLOBAL WELLNESS DAY’DE KİMLER VARDI?
Bu yıl 10 Haziran’da düzenlenen Global Wellness Day etkinliklerine; Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, yazar Aret Vartanyan, Prof. Dr. Murat Aksoy, Dr. Ümit Aktaş, Kahkaha Terapisti Eser Mutlu, Yoga Eğitmeni Gem Akcan, Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy, Pilates Eğitmeni Murat Berkin, Nefes Terapisti Özden Kaftan Thomas, Kişisel Dönüşüm Danışmanı Sırma Belin, Astrolog Dilara Eda Gürsoy, Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak, Gıda Güvenliği Uzmanı Neşe Cesur, Ebeveyn Koçu Figen Küçükkoner Kırca ile danışman ve eğitmen Handan Önder ve Kübra Güner Köymen katıldı.

Program: www.globalwellnessday.org/turkey/program/

GWD NASIL DOĞDU?
2012 yılında Türkiye’den doğup 7 kıtada birden kutlanan tek gün olan ‘Global Wellness Day’in temel amacı, yaşamımızın kıymetini bilmek... Senede bir gün de olsa durup düşünmemizi, şehir yaşamının stresinden ve gündelik kötü alışkanlıklarımızdan arınarak kendimizle barışmamızı sağlamak... Yaşam ve bedenimiz bizim için bir mucize olduğunu düşünen Spa/Wellness sektörünün dünyadaki öncülerinden Belgin Aksoy Berkin, GWD’in doğuş hikayesini şöyle anlatıyor:

“Bizlerin de önceliği bu mucizeye sahip çıkmak. Herkesin kendisini daha iyi hissetmeye ve daha iyi yaşamaya ihtiyacı var. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamaya göre 2030 yılında sağlığımızı tehdit edecek en büyük tehlike depresyon. Böylesine bir tehlikeye doğru hızla sürüklenirken benim de misyonum bunu fark edip bir çalışma başlatmak oldu. Spa ve wellness alanındaki tecrübelerimiz ve ‘Kaliteli Yaşam’ prensiplerine gönülden bağlılığımız bizi en doğru şekilde yönlendirdi. Dünyada hepimizin ortak hayali olan "iyi yaşama" adanmış bir günün olmadığını gördüm. Keyif dolu ancak bir o kadar yoğun ve yorucu çalışmalar sonucunda, dünyanın her yerinden Global Wellness Day'i destekleyenlerin kendi ülkelerinde gönüllü birer iyi yaşam elçisi olmalarıyla, hiçbir ticari amaç gözetmeden yapılan bir sosyal proje olan ‘Global Wellness Day’ doğmuş oldu.”

GLOBAL WELLNESS DAY ÖDÜLLE TAÇLANDIRILDI
GWD 2016 yılında ISPA (Uluslararası Spa Derneği)’nin düzenlediği yarışmada Yaratıclık Ödülü - İnsanseverlik Kategorisi’nde birinci oldu.
Aynı zamanda, Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği tek gün olan “Global Wellness Day”in kurucusu Belgin Aksoy Berkin, 3.7 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaşan wellness- spa sektörünün en prestijli ödülü “Leading Woman in Wellness 2016 - Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ödülüne layık görüldü. Tarihi bir başarı elde eden Aksoy Berkin bu ödülü, Global Wellness Day’in 2016 yılında tüm dünyada 90 ülkede kutlanmasını sağladığı ve bu zorlu yolda kararlılıkla yürüyerek milyonların hayatlarını değiştirdiği için almaya hak kazandı.

ÇOCUKLARIN MUTLU OLARAK YETİŞMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Tüm dünyada Global Wellness Day kutlama etkinliklerinde mutlaka çocukların gelişimlerine yönelik çocuk yogası, pandomim, müzik aktiviteleri, spor aktiviteleri gibi aktiviteler düzenleniyor.
2017 yılında dünyadaki GWD kutlama programlarında konunun uzmanları eşliğinde ‘Nasıl Mutlu Çocuklar Yetiştiririz?’ sorusuna cevap aranıyor olunacak.
Aynı zamanda, Global Wellness Day’in İstanbul’daki Yönetim Merkezi, GWD Amerika temsilcileri ile birlikte bugünlerde Çocuklar için İyi Yaşam başlıklı bir kitapçık hazırlamak için çalışıyor. Söz konusu kitapçık, okullar başta olmak üzere çocuklara eğitim veren benzeri kurum ve kuruluşlarda, eğitimciler tarafından çocuklara iyi yaşam kavramını eğlenceli egzersizlerle anlatmak için oluşturulmuş bir kılavuz niteliğinde olacak.

GWD’İ DESTEKLEYEN KURULUŞLAR
Four Seasons Hotels and Resorts, Fairmont Hotels, Constance Hotels and Resorts, ROYAT, Talise Spa (group of Jumeriah Hotels and Resorts), LUX Hotels andResorts Group, GRACE Hotels of America, GOCO Spas and GOCO Retreats, Mandarin Oriental Hotel Group, SIX SENSES, Marriott Spas, Thalasso and Spa Serge Blanco, Richmond International, St. Regis Punta Mita Resort, SENSE SPA, Kurotel, Divani Apollon Palace, Best Alpine Wellness Hotels, Accor Hotels, WTS International, HILTON Group, Red Door Spas, OBEROI Spas, Chuan Spas, Shangri-la Bosphorus Istanbul, Swiss Hotel, Global Wellness Day’i destekleyen Otelcilik ve Spa sektörünün dünya liderleri arasında.

Global Wellness Day’e “EVET” diyen uluslararası kurumlar arasında ise, CIDESCO Schools, Thuya Escuela School, Institute for Integrative Nutrition, Exercise is Medicine, Day Spa Association, SpaFinder Wellness 365, Treatwell, Global Wellness Institute, Arizona Spa and Wellness Association, Florida Spa Association, International Spa Association (ISPA) Nihon Esthetic Association, South African Spa Association, Spa – A (Fédération des professionnels du bien-être) ve S.P.A.S (Syndicat Professionnel des Activités de SPA) yer alıyor.

GWD’Yİ DESTEKLEYEN ÖNEMLİ İSİMLER
Global Wellness Day, 2012 yılından bu yana, Ving Rhames, Josh Charles, Chris Hardwick, Joe Morton gibi Hollywood starları, Deepak Chopra ve Agapi Stassinopoulos gibi dünyaca ünlü yazarlar, Venus Williams ve Rainbeau Mars gibi dünyaca tanınmış sporcular, Virgin Group Kurucusu ve CEO’su Richard Branson, SKYPE’ın kurucu ortaklarından Jonas Kjellberg, Teach for All’un Kurucu ortaklarından Wendy Kopp, Amerikali belgesel ve film yapımcısı Jason Silva, İngiliz Rock şarkıcısı ve söz yazarı Rod Stewart gibi iş, sanat ve medya dünyası liderlerinin de desteklerini almıştır.
2017 yılında ise GWD, 100 ülkede yayınlanan National Geographic'in başarılı TV serisi Brain Games'in Emmy adayı sunucusu ve Shots of Awe'in yaratıcısı Jason Silva ve Amerikalı ünlü beslenme uzmanı Kimberly Snyder’ın desteğini aldı.

DESTEKLER HER GEÇEN GÜN ARTIYOR.
-Tayland Turizm Bakanlığı, Bangkok Büyükşehir Belediyesi ve Thai Spa Birliği’nin desteğini aldı.
-Kıbrıs Devlet Başkanı Nicos Anastasiades GWD’ye desteğini verdi. Aynı zamanda, Kıbrıs Turizm Organizasyonu ve Limassol, Larnaca, Paphos, Agai Napa ve Nicosia Valiliklerinin desteğini aldı.
-Türkiye Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği, Türk Kalp Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sapanca Belediyesi ve Sakarya İl Turizm Kültür Müdürlüğü’nün desteğini aldı.
-Kanada’da yer alan Langley şehrinin Belediye Başkanı Jack Froese Global Wellness Day’e desteğini verdi.
-Aruba Turizm Birliği, Aruba’daki tüm Spa’larda GWD’nin kutlanması için destek verdi.
-Amerika’da Imperial Sahili Belediye Başkanı Serge Dedina, Amerika’nın Piermont New York ve Kaliforniya Catalina Adası Belediye Başkanları ve Orange Village, Ohio Belediye Başkanı Kathy U. Mulcahy de Global Wellness Day’e desteklerini verdiler.
-Hindistan Turizm Bakanlığı ve Maharashtra Sağlık Bakanlığı Global Wellness Day’e desteklerini verdiler.
-Nijerya, Fransa Başkonsolosu Laurent Polonceaux’nun desteğini aldı.
-Kosta Rika’nın başkenti San Jose’nin Belediye Başkanı Johnny Araya ve Başkan Yardımcısı Paula Vargas Ramirez ve Kosta Rika İyi Yaşam Turizm Derneği de Global Wellness Day'e destekliyorlar.
-İrlanda’nın önde gelen politikacılarından Tony McLoughlin’in liderliğinde İrlanda Sağlık Bakanlığı’nın desteğini aldı.
-Sırbistan, Ada Ciganlija’daki Belgrade Şehir Meclisi’nin ve Sırbistan Ticaret Odası’nın desteklerini aldı.
-Meksika, San Miguel de Allende hükümeti ve Belediye Başkanının desteğini aldı.
-Brezilya, Gramado Belediye Başkanı ve Gramado Belediyesi’nin; Eğitim, Sağlık, Turizm, Yönetim Ofisleri ve 65 gönüllü çalışanı bünyesinde bulunduran Charity ladies isimli STK ve Brilho do Sol Çocuklar Derneği’nin desteğini aldı. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv