Messi imzasını taşıyan kramponunu tanıttı

Adidas’ın, oyuncunun kendisinden esinlenilen özel logolu adizero™ f50 Messi kramponu ile hayranları artık Messi’ye bir adım daha yakınlar.

08 Mart 2013 Cuma 10:11
Messi imzasını taşıyan kramponunu tanıttı

Kramponun tasarımında, Messi’nin futbol felsefesini yansıtmak amaçlandı. Üzerinde 2012’de lanse edilen Messi için tasarlanmış özel logosu bulunan kramponda kullanılan kırmızı ve beyaz renkler de Messi’nin futbolcu kimliğine uygun olarak seçildi.

Kırmızı, Messi’nin en sevdiği renk ve futbol için hissettiği arzunun bir sembolü olduğu için seçildi. Ayakkabının açık beyaz gövdesi hafifliği, kırmızı-beyaz grafikler ise Messi’nin temposunu temsil ediyor. Alt tabanda, diğer 10 krampon çivisinin yanındaki tek kırmızı krampon çivisi ise Messi’nin her zaman takım arkadaşlarının yanında olduğunu ve kendini onlarla beraber güçlü görmesini simgeliyor.


Messi’nin sahadaki doğal hareketleri analiz edilerek tasarlanan kramponun geliştirilme sürecinde efsane futbolcu çok önemli bir rol oynadı. Yeni adizero™ f50 Messi’nin, devrim niteliğindeki teknolojisi ve hassas mühendisliği, oyuncunun futbol sahasında olabildiği kadar hızlı olmasını sağlayan bir krampon tasarımı ile birleştiriliyor. Yalnızca 165 gram ağırlığındaki adizero™ f50 Messi, en hafif krampon olma iddiasını sürdürüyor.

Sprintskin, Messi’nin ihtiyaçları için tasarlanan kramponun daha hafif olmasını sağlarken, yüksek hızlarda dahi top kontrolü sağlayan ve kramponun yüzeyinde bulunan, 3 boyutlu desen içeren bir malzemedir. Krampon tasarımının son tabakası, oyuncu için mükemmel bir denge sağlayan, güçlü ancak çok hafif alt bölüm Sprintframe’dir. adidas Futbol Uzman Ürün Müdürü olan Andreas Konrads yeni adizero™ f50 Messi ile ilgili görüşlerini şu şekilde belirtiyor: “Çok zor bir işti ancak aynı zamanda çok büyük bir onurdu.

Kendi ürün serinize sahip olmanız ‘adidas’ın En İyileri’ listesine girmeniz demektir ve bu, bizim en önemli temsilcilerimize sunduğumuz bir fırsattır. İmzalı Seriler, sporcuyu tüketiciye bağlamak ve onları daha da yakınlaştırmak anlamına gelir ve bizim de Leo ile bunu başardığımızı düşünüyorum. Onunla daha yakından çalışacağız, onun kişiliği ve oyun stilinden öğrenecek daha çok şeyimiz var. Ne zaman onunla buluşsak, daha yaratıcı fikirler ortaya çıkıyor.

Aynen Leo gibi, en önde ve en iyi olmak için sınırları zorlamaya devam edeceğiz. Bir sporcu için kişiselleştirilmiş bir adidas serisinin olması çok nadir görülen bir olaydır; Messi, bu onura sahip olan ve içlerinde David Backham, Derrick Rose gibi sporcuların bulunduğu küçük grupta kendine yer bulmuştur. Dünyanın en iyi futbolcusu artık dünyadaki en hızlı ayakkabı serisi ile eşleşmiştir.”

Yeni adizero™ f50 Messi krampon ve tekstil koleksiyonu Nisan ayı itibariyle adidas mağazaları ve yetkili adidas satıcılarında futbolseverlerin beğenisine sunuluyor.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv