Anadolu’nun tüm tatları sofranızda

Yurdun birçok ilinden onlarca farklı lezzetin bulunabildiği Tadında Anadolu restoranları, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanı’nın yanı sıra İDO Yenikapı ve Bursa Güzelyalı Hızlı Feribot İskelesi’nde...

12 Mart 2013 Salı 20:51
Anadolu’nun tüm tatları sofranızda
Haber Merkezi-TAV Havalimanları’na bağlı BTA’nın bir iştiraki olarak, havalimanı ve feribot yolcularını Türkiye’nin her köşesinden yerel lezzetlerle buluşturan Tadında Anadolu, yurdun birçok ilinden özgün lezzetleri misafirlerine sunuyor. İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali, Ankara Esenboğa Havalimanı, Bursa Güzelyalı Hızlı Feribot İskelesi ve Yenikapı Hızlı Feribot İskelesi’nde bulunan Tadında Anadolu restoranları, yolculuklarını yerel lezzetlerle daha keyifli hale getirmek isteyen misafirlerini bekliyor.

Tadında Anadolu, Anadolu’nun dört bir köşesinden onlarca farklı lezzeti bir araya getiriyor ve tüm yemekler başarılı BTA ustaları tarafından orijinaline sadık kalınarak hazırlanıyor. Anadolu’nun birçok ilinden yöresel malzeme ve baharat çeşitlerinin kullanıldığı Tadında Anadolu restoranları hem geleneksel lezzetleri özleyenlere hem de gizli tatları keşfetmeye tutkulu lezzet avcılarına hitap ediyor. Anadolu lezzetlerini en özgün ve aslına en uygun haliyle kente taşımak ve dünyaya tanıtmak amacıyla hizmet veren Tadında Anadolu restoranlarında tüm yemekler yöresel geleneklere uygun tekniklerle konuklara sunuluyor.

Gaziantep’in “Ayva Aşı”ndan Elazığ’ın Harput köftesine; Ege’nin binbir çeşit otlarıyla hazırlanan salatalardan Hatay’ın “Aşur”una kadar onlarca farklı lezzeti buluşturan restoranlarda, mevsimsel olarak elde edilen en taze ve en kaliteli malzemeler kullanılıyor. Diğer yandan, Tadında Anadolu konukları, Anadolu lezzetlerinin keyfine restoranlarda varabileceği gibi, restoranlarda bulunan market bölümlerinde satışa sunulan yöresel lezzetleri evlerine de taşıyabiliyor.

Uşak’ın tarhanası, Mersin’in cezeryesi, İzmir’in dibek kahvesi, Safranbolu’nun lokumu, Trabzon’un tereyağı gibi her ilin kahraman ürünlerini misafirlerinin ayağına getiriyor. Ayrıca, Tadında Anadolu, restoranlarının market bölümlerinde önemli bir kolaylığı konuklarına sunuyor.

Tadında Anadolu restoran marketlerindeki enfes yöresel lezzetleri deneyimlemek isteyen yolcular, seyahate çıkarken verdikleri siparişleri dönüşlerinde teslim alabiliyor. Böylece dilediğiniz yöresel lezzet, yolculuktan döndüğünüzde hazır halde size teslim ediliyor.

ABD merkezli Daily Meal sitesinin önde gelen gurme ve gezginlerle gerçekleştirdiği ankette Atatürk Havalimanı’ndaki restoranıyla “dünyanın en iyi havalimanı restoranları” listesinde yer alma başarısını gösteren Tadında Anadolu, uzak lezzetleri konukları için yakına getiriyor.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv