Danışman Gözüyle İK Süreçleri

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü HR dergi tarafından organize edilen 2. Stratejik İK Zirvesine katılıyor.

11 Mart 2013 Pazartesi 15:37
Danışman Gözüyle İK Süreçleri

11 Mart 2013, İstanbul
HRdergi tarafından organize edilen 2. Stratejik İK Yönetimi Zirvesi’ne katılıyor. Bu sene ‘Reaktif İK’dan Proaktif İK’ya teması ile 13 Mart 2013 tarihinde İstanbul Wyndham Hotel'de gerçekleştirilecek zirve, yerli ve yabancı pek çok önemli ismi ağırlayacak.

Zirvede açacağı standın yanı sıra bir de oturum düzenleyecek DBE’yi, DBE Kurumsal Gelişim Merkezi Proje Birimi, Psikolog, Danışman ve Koç, Özge Berçin Keleş temsil edecek. Keleş yapacağı "Danışman Gözüyle İK Süreçlerinde Yapılan Stratejik Hatalar" başlıklı konuşmasında katılımcılara, insan kaynakları departmanlarının yönetimdeki stratejik konumlarını güçlendirmeleri, doğru karar alma yöntemleri kullanmaları ve süreçlerini objektif, kapsamlı, açık hale getirmeleri için bilgiler verecek.

Yapacağı sunum ile ilgili Keleş, “DBE olarak bu konudaki deneyimlerimizi paylaşacağımız bu oturumda işe alım, eğitim ve gelişim planlamaları, yetenek yönetimi gibi insan kaynakları süreçlerinde yapılabilen hatalardan örnekler göstereceğiz. Uzun yıllardır edindiğimiz deneyimimizle, çeşitli insan kaynakları uygulamalarını farklı sektörlerden çok sayıda firma ile gerçekleştirdik. Bu süreçte edindiğimiz tecrübeler, insan kaynakları departmanlarının ancak doğru uygulamalar ile yönetim katında kendisine yer bulabileceğini gösteriyor. Atılan her yanlış adım İK’nın güvenilirliğini hem yönetim hem de çalışanlar gözünde zedeliyor, şirketin kârlılığını etkiliyor” diyor.

İnsan kaynakları departmanlarının stratejik ortak olarak yönetime katılmasının iş performansını artırdığını, sonuç olarak da şirketin kârlılığını etkilediğini ve bu yönde çok geçerli bulguların olduğunu anlatan Keleş, “Üst yönetimin desteğini almak, yönetimin yapılan işi sahiplenmesini sağlamak da önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 360 Derece değerlendirme gibi uygulamalarda sadece yönetici değerlendirmelerinin değil, her düzeyde değerlendirmelerin yapılıyor olması çalışanlarda gerginliğe yol açabiliyor.

Tüm bunların yanında verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin özünde, şirketlerin işe alım, terfi gibi süreçlerinde doğru araçlar kullanarak, süreci objektif hale getirmeleri öne çıkıyor. Yaptığımız uygulamalarla, testler ve değerlendirme merkezi çalışmaları gibi farklı ölçme araçları kullanarak çalışanlar hakkında kapsamlı ön bilgiler elde edilmeye çalışılıyor.

Ayrıca doğru işe doğru insanı konumlandırmak ve adayların veya çalışanların sahip oldukları yeteneklerini en etkin şekilde kullanılabilmelerini sağlamak da çok önemlidir. Bu gibi araçları yanlış yorumlamak insan kaynaklarının en önemli fonksiyonunu riske atmasına sebep olabilir” dedi.


STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv