Suriye Devrimine Tam Destek

Suriye Dayanışma Platformu, özgürlük ve adalet ayaklanmasının 2. yılı biterken, kardeşlerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Türkiye Halkını, Suriye halkı ile dayanışmaya çağırdı.

16 Mart 2013 Cumartesi 11:22
Suriye Devrimine Tam Destek
Haber Merkezi - Suriye Dayanışma Platformunun 15-22 Mart tarihlerini Suriye Halkına Destek Haftası ilan etmesinin ardından ülkemizin bir çok yerindeki Sivil Toplum Kuruluşları Suriye Halkına destek vermek için basın açıklamaları yaptı.
Bu bağlamda Gaziantep’te de 21 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Gaziantep Sivil Dayanışma Platformu Suriye halkına destek vermek amacıyla Demokrasi Meydanında bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına Abo Abdullah Arapça olarak, Gaziantep Sivil Dayanışma Platformu adına Mehmet Emin Arslan’da Türkçe olarak okudu. Türkiye’den ve Suriye’den binlerce kişinin katıldığı basın açıklamasının ardından Gaziantep’in üç yerinde “Resimlerle Suriye Gerçeği” isimli Resim Sergisi açıldı.

Gaziantep’te 10 gün boyunca açık olacak olan resim sergileri; Karagöz Caddesi Mehmet Nuri Paşa Camii Önü, Yeşil Su Şehitler Abidesi Önü Çınarlı Camii Yanı, Demokrasi Meydanı ve Gaziantep Üniversitesi Girişi Karşısında olacak. Basın açıklamasının tam metnini aşağıdan okuyabilirsiniz.

ÖZGÜR VE ADİL BİR SURİYE İnsanca Bir Yaşam Umuduyla Sokağa Dökülen Mazlum ve Kardeş Suriye Halkı Desteğinizi ve Dualarınızı Bekliyor!

Yarım asırdır Baas zulmü altındaki Suriye halkı, 2011 Martından bu yana top yekun bir katliam politikasıyla yüz yüzedir. Zulme karşı ayağa kalkan insanlara karşı iki yıldır akıl almaz zulümler icra eden Esed diktatörlüğü işlediği insanlık suçlarına her gün bir yenisini eklemektedir. Şehirlerin içindeki tüm canlı ve cansız varlıklarla yok etmektedir. 100 binden fazla Suriyeli kardeşimiz Esed rejiminin mermileri ve bombalarıyla can verdi. Milyonlarca mülteci ve 250 binden fazla kayıp ve tutuklu var. Katliamlar devam ederken, dünya suskun, dünya sessiz. Özgürlük ve adalet ayaklanmasının 2. yılı biterken, kardeşlerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Türkiye Halkını, Suriye halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz. Bizler Suriye halkının özgürlük mücadelesinde bir dönüm noktası olan Gazap Günü’nü anmak için 15 Mart-22 Mart arasını Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası ilan ediyoruz.

Bu kapsamda 15 Mart’tan itibaren başlayacak faaliyetlere tüm halkımızın desteğini bekliyoruz. Unutmyalım ki Suriye’de ölen bebeklerle, çocuklarla, kadınlarla ve erkeklerle beraber insanlık da ölüyor. Gelin insanlığın yere düşen onurunu birlikte ayağa kaldıralım. Suriyeli kardeşlerimize destek olalım. Sesimizi Suriye halkının özgürlük ve adalet talepleri için yükseltelim.

Tek isteğimiz Özgür bir Suriye...

Özgür bir Ortadoğu ve Özgür bir Kudüs’tür

SURİYE HALKIYLA DAYANIŞMA PLATFORMU: Gaziantep’te Fotoğraf sergisi ve yardım bırakılacak adresler
1. Karagöz Caddesi Mehmet Nuri Pajşa Camii Önü
2. Yeşil Su Şehitler Abiddesi Önü Çınarlı Camii Yanı
3. Demokrasi Meydanı
4. Gaziantep Üniversitesi Girişi Karşısı

Destek Veren Kurumlar:
1. Anadolu Gençlik Derneği
2. Anadolu Platformu
3. Gaziantep İHH
4. Ay/der
5. Vahdet Vakfı
6. Erdemliler Cemiyeti
7. Kalem/der
8. Bülbülzade Vakfı
9. Mazlumder
10. Anadolu Öğrenci Birliği
11. Hacı Hamzalar Derneği
12. Gaim/der
13. İlim Hikmet Derneği
14. Darul Hadis
15. Suffa/Der
16. Memur-sen
17. Şahin/Der
18. Verenel Derneği
19. Anadolu Tevhit Vakfı
20. Cihan/Der
21. Özgür Eğitim Sen


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv