Türkiye girişimcilik ile büyüyecek

BIC Angel Investments 21 Mart Perşembe günü Maslak Urban Station’da 16.00-20.00 saatleri arasında girişimciler ile buluşuyor.

19 Mart 2013 Salı 11:21
Türkiye girişimcilik ile büyüyecek
Haber Merkezi - 2013 yılında beş projeye yatırım hedefi ile yola çıkan BIC Angel Investments girişimciler ile buluşmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğe kayıt olan girişimciler projelerini kendilerine ayrılan süre içerisinde tanıtma imkânı buluyorlar. Etkinliğe katılım için https://urbanstationbicangels.eventbrite.com adresinden kayıt olunması gerekiyor.

Türkiye için sürdürülebilir büyümenin anahtarı “girişimcilik” Tüm gelişmekte olan piyasalarda olduğu gibi Türkiye için sürdürülebilir büyümenin anahtarının etkin girişimcilik olduğunu söyleyen BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, bu konuda sadece Türkiye pazarında değil küresel alanda etki yaratmak için cesaret, vizyon ve beceriye sahip Türk girişimcilere ihtiyaç olduğunu söyledi. Joachim Behrendt BIC Angel Investments olarak finansman sağlamanın yanında girişimcilere ihtiyaç duydukları noktalarda yazılım ve mobil uygulama geliştirme, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi uluslararası standartlarda muhasebe, pazar araştırması, mentorluk ve yönetim danışmanlığı gibi hizmetleri de sunarak hızlı ve sağlıklı büyümelerine, yapılandırılmalarına katkıda bulunacaklarının altını çizdi. Bu şekilde startupların, kurumsal firmaların büyük bütçelerle aldığı profesyonel hizmetlere yatırımın bir parçası olarak sahip olabileceğini belirtti. Girişimcilikte başarının anahtarı başarısızlıkları iyi incelemekte…

BRIC (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) gibi yüksek büyüme gösteren ekonomilerde yeni bir işin kurulabilmesi için gereken sürenin ortalama 43 gün olduğunu söyleyen Behrendt, son dönemlerde yapılan yapısal düzenlemeler ile Türkiye’de bu sürenin 6 gün gibi kısa bir zamana indiğine dikkat çekti. Kurulum kolaylığının başarılı girişimler için tek başına yeterli olmadığını, girişimlerin başarısız olma sebeplerinin de detaylıca incelenmesi gerektiğini söyleyen Behrendt, yapılan araştırmaların sonuçlarına göre firmaların başarısız olmalarında tecrübe eksikliğinin, finansman ihtiyacından önce geldiğini belirtti. BIC Angel Investments’ın uzman kadrosu ve deneyimiyle firmaların doğru hamleleri yapmasını sağlayarak onların en çok zorlandığı alanlarda çözüm geliştireceğini dile getirdi.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv