Nuray Karpuzcu 'Maraş Kelle Paçası' İçin Dedi!

Kahramanmaraş'ın nam-ı her geçen gün daha da artan bilhassa kış aylarında halk tarafından her gün tüketilmesine özen gösterilen şifa kaynağı, soğuk algınlığı,grip,nezle ve eklem rahatsızlıklarının modern ve geleneksel tıp uzmanları tarafından doğal ilacı olarak kabul edilen meşhur Maraş Kelle Paça çorbası sıkça tüketilmesi tavsiye ediliyor. Kahramanmaraş'a yolu düşen mutlaka kelle paça içmeden dönmüyor. Bir semire katılmak üzere dün şehrimize gelen ünlü geleneksel tıp uzmanı ve araştırmacı yazar Nuray Karpuzcu seminer sonrası soluğu Maraş'ta kelle paçacı da aldı.

02 Aralık 2017 Cumartesi 05:32
Nuray Karpuzcu 'Maraş Kelle Paçası' İçin Dedi!
Geleneksel Tıbbın Uzman İsmi Nuray Karpuzcu;
"Maraş Kelle Paçası" İçin Dedi!..

" Kahramanmaraş'ın nam-ı her geçen gün daha da artan bilhassa kış aylarında halk tarafından her gün tüketilmesine özen gösterilen şifa kaynağı, soğuk algınlığı,grip,nezle ve eklem rahatsızlıklarının modern ve geleneksel tıp uzmanları tarafından doğal ilacı olarak kabul edilen meşhur Maraş Kelle Paça çorbası sıkça tüketilmesi tavsiye ediliyor. Kahramanmaraş'a yolu düşen mutlaka kelle paça içmeden dönmüyor. Bir semire katılmak üzere dün şehrimize gelen ünlü geleneksel tıp uzmanı ve araştırmacı yazar Nuray Karpuzcu seminer sonrası soluğu Maraş'ta kelle paçacı da aldı. "

Geleneksel tıp uzmanı, yaşam ve sanat koçu ve ünlü yazar Nuray Karpuzcu, program için geldiği Kahramanmaraş'ta kış mevsiminin vazgeçilmez şifa kaynağı "Maraş Kelle Paça" çorbasını içti.Kamera karşısına geçti. Maraş kelle paçasının gizemli sırrını ve onlarca derde devasını anlattı.

Tarihi Menekşe Paça Remzi Ulaş'ın mekânında binlerce takipçisine özel yaptığı canlı yayın çekimde ödüllü paçacı Remzi Ulaş ile birlikte Kahramanmaraş paçasının özelliğini ve içerisinde bulunan tamamen doğal sumak ekşisi, el değirmeninde çekilmiş kırmızı biberi ve paçanın lezzetine lezzet katan, eklem rahatsızlıklarına birebir şifa kaynağı olan "başta ayak ve eklemli kemik" olmak üzere kemik suyunu ve sırlarını anlattı.

Tamamen doğal yolla elde edilen sumak ekşisi ve acı biberden bahsederken kırmızı biberin temel maddesi olan kapsaisin, anti-tümör etkisi gösterdiğini, vücuttaki inflamasyonla savaştığını ve bağışıklık sistemini desteklediğini dile getiren geleneksel tıbbın başarılı ismi araştırmacı yazar, yaşam ve sanat koçu Nuray Karpuzcu, 46 tv genel koordinatörü Eyüp Kadir Kılcıyla yaptığı tele-konferans konuşmasında; ben her sonbahar ve kış mevsiminde fırsat buldukça memleketim Kahramanmaraş'a sıkça gelirim, her geldiğimde mutlaka bin bir derde deva "Maraş Kelle Paça"sı içerim dedi. Mekanda çekim yaparken kendisini fotoğraflayan şehrin tanınmış yüzlerinden Hüseyin Terliksiz beye de teşekkür etti.
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv