HEY SEN UYUKLAMA, YER VER!..

25 Haziran 2017, 03:24
HEY SEN UYUKLAMA, YER VER!..
Editörden...
UYUKLAMA, YER VER!

Son zamanlarda toplu taşıma araçlarında bilhassa büyük kentlerimizde gençlik asimile olmaya "örf" "anane" "gelenek" saygıyı yitirmeye başladı.

büyük kentlerin ulaşımda soruna çare üretilmiş olsa da yoğun nüfus sebebiyle insanlar ayakta seyahat etmek durumunda kalıyor. İstanbul, Ankara, Bursa,İzmir ve Adana gibi kentlerimizde çok sık demiyorum günün her anında ulaşımda vatandaşlar ayakta seyahat ediyor. Önceden toplu taşıma araçlarında yaşlı insana, hamile ve çocuklu kadına yer verilir,yardımcı olunurdu. Şifa ende olsa toplu taşıma araçlarında uyarıcı levhalar var tabii. Son beş yıldır genç nüfus özellikle de akıllı telefon dediğimiz siber silah ile geleneğimizi saygımızı kendi ellerimizle vurmaya başladık. Saygın toplum saygısını uyuklamayla yitirmeye başladı. Vatandaş elinde akıllı telefon kulağında kulaklı yüksek tonda müzik dinlemekte ve yaşlı veya engelli veyahut'ta hamile, çocuklu bir kadın gelmiş ise hemen uyuklama moduna geçiyor.İnsana yakışanı saygıdan da ötesi insanlık görevi olarak yer vermesidir.

"YER VEREN MAALESEF SON ZAMANLARDA KALMADI"
Araç içerisinde sesli arkadaşlar yer verelim diye seslenilse dahi yer veren pek kalmadı. Bu toplum nereye gidiyor. Kimler bu toplumun şifreleriyle oynuyor diye sorgulama yapmamıza gerek kalmadan aslında sebep ortada dizi filmler, akıllı mobil cihazlar ve izdivaç türü tv programları.

Sizleri sosyal duyarlılığa davet ediyor ve diyoruz ki; "UYUKLAMA, YER VER". Sen öncülük et, saygı göster ve yer ver.Sonra sende saygı gören olursun.

#yerver #uyuklamayerver #uyuklama

UYUKLAYAN BİR GENÇ NESİLDEN SAYGI VE SEVGİ GÖSTEREN BİR TOPLUMA DOĞRU YER VEREREK KOŞAN OLALIM.

Saygıyla.

Bir Vatandaş.

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv