8 Yaşındaki Rojda İlk Kez Duyacak

Türkiye’de ilk defa başlatılan ‘Sen de 1 Kulak Ver’ projesi kapsamında 8 ton atık pil işitme cihazına dönüştü. Geri dönüşüme kazandırılan atık piller, 8 yaşındaki Mardinli Rojda’ya ve onunla aynı kaderi paylaşan işitme engelli 7 çocuğa umut oldu.

07 Aralık 2016 Çarşamba 15:30
8 Yaşındaki Rojda İlk Kez Duyacak
‘Sen de 1 Kulak Ver’

Zeytinburnu Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem çevreye hem de işitme engelli çocuklara yönelik özel bir çalışmaya imza attı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, TAP Derneği, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Sen de 1 Kulak Ver’ projesi kapsamında 8 ton atık pil işitme cihazına dönüştü.

Çevre kirliliğine ve doğal kaynakların zarar görmesine neden olan atık pillerin geri dönüşüme kazandırıldığı sosyal sorumluluk projesi sonunda 8 yaşındaki Mardinli Rojda ve onunla aynı kaderi paylaşan 7 yaşındaki kardeşi Mehmet işitme cihazına kavuştu.

8 Aralık Perşembe günü saat 13.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak işitme cihazı teslim töreninde Rojda ve kardeşi Mehmet çevresindeki sesi ilk kez duymanın heyecanını yaşayacak.

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv