Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye

Deniz Feneri Derneği'nin ''Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında düzenlediği kermes, Feshane'de açıldı.

07 Mart 2013 Perşembe 10:05
Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye

Suriye halkına daha fazla yardım ulaştırabilmek için gönüllü ve bağışçılarının desteğiyle hazırlanan kermeste, mobilyadan beyaz eşyaya, çeyizlik eşyadan hediyeliklere, sanat eserlerinden mutfak eşyalarına, oyuncaktan giyime ve yiyeceğe kadar her türlü malzeme Suriye halkı için nakit desteğe dönüştürülecek.

Kermeste, Hatay Yayladağı Kampı'nda kalan 17-50 yaş arasındaki Suriyeli kadınların ürettiği malzemeler de yer alıyor.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kermesin bugün başladığını ve 10 Mart Pazar gününe kadar devam edeceğini kaydederek, ''Buradan toplanacak gelirin tümü, şu anda Türkiye'de misafir olan Suriyeli kardeşlerimize insani yardım olarak ulaştırılacak. Nakit yardım gerekiyorsa nakit yardım...

Ancak şu anda Türkiye'de 300 binin üzerinde misafir, muhacir olan kardeşimiz var. Bunların birçoğunun sağlık, gıda, barınma, giyim, çocuk bezi ve bebekler için mama ihtiyacı var. Buradan elde edilecek gelirin tamamı da Suriyeli kardeşlerimizin bu türden ihtiyaçları için kullanılmış olacak'' diye konuştu.

İsrail tarafından Filistin'e yapılan saldırıda düzenlenen kermeste 1 milyon liraya yakın yardım toplandığına değinen Cengiz, ''Suriye ile Filistin bize aynı yakınlıkta. İnanıyorum ki gönlü zengin, hayırsever milletimiz, 5 gün içerisinde Filistin kermesini aratmayacak şekilde buraya akın edecek ve iyiliklerini hayra dönüştürecek'' dedi.

http://www.suriyeicinbirekmek.com

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv