Düzce’de Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda ' Dünya Kadınlar Günü, eşitlik ve gelişim konusunda kadın haklarına dikkat çekmede bir mücadelenin simgesidir' dedi.

11 Mart 2013 Pazartesi 19:48
Düzce’de Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm Türkiye ile birlikte Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Düzce Belediye Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kadın haklarının kazanılmasında ve geliştirilmesinde Türkiye’de önemli mesafeler kaydedildiğini belirten Başkan İsmail Bayram " Düzce Belediye Başkanlığı olarak hedefimiz, insan haklarını bir bütün olarak değerlendirerek, toplumun dayanışma ve gelişmesini sağlamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sorunsuz yarınlar dilerim.” dedi.


Başkan Bayram 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyede çalışan bayan personeli kutladı, hediyeler takdim etti.

Düzce’de şehrin merkezinde kurulan stantlarda çiçekler dağıtıldı. Şehirdeki kadın esnaf da unutulmadı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın eşi Elka Bayram’ın düzenlediği dayanışma yemeği ile son buldu. Başkan personelinin kadınlar gününü kutladı 1921 yılından itibaren Türkiye’de kutlanmaya başlanan “Dünya Kadınlar Günü” 1984’den itibaren sürekli hale geldi. Bu tarihten sonra etkinlikler yaygınlaştırılarak kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine katkı sağlanması hedeflendi.

Bu kapsamda kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanması ile ilgili her yıl çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu çerçevede Düzce Belediyesi de bir dizi etkinlik düzenledi. Bu etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen ilk programda Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, belediyenin tüm birimlerindeki kadın personeli tek tek kutladı. Tüm servisleri ziyaret eden Başkan Bayram, kadın personele çiçek ve çeşitli hediyeler verdi. Belediyeden kadınlara 8 Mart çiçeği Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen diğer etkinlikte de Düzce şehir merkezindeki kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlandı. Belediye tarafından şehrin 4 bölgesinde kurulan stantlarda düzenlenen karanfil dağıtımı yoğun ilgi gördü.

Tüm gün yapılan etkinlikte 5 bin adet çiçek dağıtıldığı belirtildi. Zabıtadan çiçek Ayrıca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kadın personeli tarafından kadın esnaflara çiçek takdim edildi. Belediye Başkan’ın eşinden dayanışma yemeği Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın eşi Elka Bayram 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Belediye Meclisi ve Kent Konseyi kadın meclis üyeleri ile Düzce Belediyesi’nde çalışan kadın personel için dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe Düzce Valisi Adnan Yılmaz’ın eşi Aysel Yılmaz da katıldı.

Katılımın yüksek olduğu yemekte konuşan Elka Bayram “ Biz kadınlar, toplumun her alanında emeğimizle, ürettiğimiz ile ‘yaşama bir değer’ katıyoruz. Tarlada çalışan kadın çiftçilerimiz, tezgâhının başındaki kadın emekçilerimiz, sınıflardaki kadın öğretmenlerimiz, toplum yönetimindeki kadın siyasetçilerimiz, çalışma hayatındaki kadın üreticilerimiz yaşamın değerli bir varlığıdır.

Tabii ki, en önemlisi, Kadın çocuklarımızın ‘şefkatli annesi’, eşlerinin ‘sevgili yarenleridir’. Bu değer ve emekle unutmayın ki, bu dünya sizlerin elleri, yürekli üzerinde aydınlanıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel bunları bir kez daha dile getirmek istedim’ dedi.


STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv