İş Kadını Hicran Cenik Yeni Asır'a Konuştu!

Başta dalaman olmak üzere bölgede yatırımlarına hız veren iş kadını Hicran Cenik,Otantik Taş evden sonra yine dalaman'a somun arası ve bunun ardından da Fethiye de 2. şubesini açmak için kurmayları ile yoğun bir çalışma içinde. Yaptığı yatırımlar hakkında Yeni Asır Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Cenik, Yeni yatırımların müjdesini verdi.

03 Nisan 2018 Salı 09:59
İş Kadını Hicran Cenik Yeni Asır'a Konuştu!
İş Kadını Hicran Cenik Yeni Asır Gazetesine Demeç Verdi!

Başta Dalaman olmak üzere bölgede yatırımlarına hız veren iş kadını Hicran Cenik, Otantik Taş evden sonra yine Dalaman'a somun arası ve bunun ardından da Fethiye de 2. şubesini açmak için kurmayları ile yoğun bir çalışma içinde. Yaptığı yatırımlar hakkında Yeni Asır Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Cenik, Yeni yatırımların müjdesini verdi.

Muğla da ilk buz pistini işletmesini yaptığı Otantik Taş ev içine açan ve çocuklar için birimler oluşturan Cenik yaptığı kır düğünleri ve kır gezilerinden sonra çocuklara için ve gençler için at gezileri de düzenliyor. . O ses Türkiye finalisti Melda Salepçiler ve bölgenin en isimli sanatçılarına da sahne veren mekan bölgenin olmazsa olmazları halihe geldi. ​ 

İşte Yeni Asır Gazetesine verdiği demeç:
Hicran hanım. Biraz kendinizden ve kurmuş olduğunuz ATAK EGE A.Ş.den bahsedebilir misiniz, şirket nasıl kuruldu, iştirakçileri kimler gibi?


Şirket için; Biz bulunduğumuz bölgede yaşayanların ihtiyaçlarını öncelikle tespit etmeye çalıştık. Bunun için araştırma yaparken öncelikle kendimizi denek olarak kullandık. Eksikliğini hissettiğimiz iş kolları nelerdir, hangi dallarda yaşam içerisinde sıkıntılar yaşıyoruz, bunların önce analizini yaptık. Daha sonra bu tespit ettiğimiz konuları en iyi şekilde nasıl hayata geçiririz ve ihtiyaç sahibinin memnuniyetini nasıl sağlarız bunun araştırmasını yaptık. Bu tespit ettiğimiz eksiklikleri gidermek ve bölge halkının memnuniyetine yönelik çalışma yapmamız için güçlü bir şirket kurmaya karar verdik. ATAK EGE işte bu duygularla kurulmuş ve iş dünyasına girmiştir. Şirketimizin kurucu üyelerini ve hissedarlarını oluştururken bizimle fikir birliği yapacağına inandığımız ve şahsi mali yapısını yakından bildiğimiz dost ve arkadaşlarımızdan seçtik. Üyelerimizin çoğunluğunu da bu yüzden Hava Yollarında kaptan pilot olarak görev yapan yakından tanıdığımız ve dostumuz olanlardan seçtik.

Muhabir: Yönetim Kurulunuzdan biraz bahsedermisiniz?

Hicran CENİK: Yönetim kurulumuzu oluştururken kadınlarımızın arka planda kalmalarını önleyecek, iş dünyasında biz kadınların da söz sahibi olabileceğini göstermek istedik. Bu yüzden yönetim kurulumuz 3 kişiden oluşmakta olup, 2’si kadın girişimcidir. Yönetim Kurulu teşkilat yapımız; Yönetim Kurulu Başkanı Hicran CENİK, Yönetim Kurulu Üyesi: Gülderen AKGÜNEŞ, Yönetim Kurulu Üyesi: Avukat Bilal KÜÇÜK’tür.

Muhabir: Kısa zaman içerisinde pek çok projeye imza attınız. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğiniz projelerden bahsedermisiniz.?

Hicran CENİK: ATAK EGE A.Ş.ni kurduktan sonra ilk önce iklimlendirme sistemlerinin satışı ve teknik servisliği üzerine bir işletme açmaya karar verdik. 3 yıl önce Dalaman Hava Meydan Komutanlığına eşimin ataması yapılması neticesinde biz burada yaşamaya başladık. Yeni taşındığımız için bir çok sorunla uğraşmaya başlamıştık. Bunlardan bir taneside klima satışı ve teknik servis desteği konularında Dalaman’da bizim memnuniyetimiz doğrultusunda usta bulamamamızdır. O zaman kafamızda oluşan bu durumu hayata geçirmeye karar verdik. Çünkü biz ne istediğimizi biliyorduk, bu isteğimiz doğrultusunda hizmet etmemiz gerekiyor dedik ve KLİMATAK LTD.ŞTİ.ni kurduk. Bunun için İZMİR’de yıllarca bu işle uğraşmış, iklimlendirme sistemleri üzerinde bilgi ve beceri yönünden donanımlı teknik servis uzmanını DALAMAN’a getirdik ve onunla çalışmaya başladık. Bölge insanımızın isteklerine cevap vermesi içinde DIAMOND klimanın yetkili servis ve satış yetkisini alarak bu anlamda bölgemizde tek yetkili konuma geldik. Aynı zamanda DAIKIN, HITACHI, LG ve FUJI PLUS’ın satış yetkisini alarak ürün yelpazemizi genişlettik. Daha sonra bunlara ısı pompası, yerden ısıtma sistemleri ve PELLET soba/kazan sistemlerini de ekleyerek, iklimlendirme sistemlerinin tamamı üzerinde hizmet vermeye başladık.

Muhabir: Ya SOMUNARASI ona nasıl karar verdiniz?

Hicran CENİK: Biz aile olarak çevremizi tanımayı, gezmeyi ve aynı zamanda iyi bir restaurantta yemek yemeyi seviyoruz. Ancak DALAMAN’da ve yakın ilçelerimizde marka olmuş, Türkiye genelinde şubeleri olan bayilik sistemiyle çalışan bir restaurant bulamadık. Bu yüzden başka illerden ziyaretimize gelen misafirlerimizi de rahatlıkla götürebileceğimiz, lezzeti her zaman aynı olan, kalitesine güvendiğimiz bir restaurant açmaya karar verdik ve bizim ülke olarak damak tadımıza uyan “SOMUNARASI BİR BALKAN KÖFTECİSİ” ile franchise sözleşmesi imzalayarak, büyük bir yatırımda yaparak somunarasını açtık. Mangal kömüründe pişirilerek köftenin değişik şekillerde hazırlanarak sunulduğu geniş yemek menüsü, nefis tatlı seçenekleri (Trileçe, peynir helvası, baklava) ve özel hoşafı ile somunarası restaurant bölgemizde yeni bir buluşma noktası olmaya başladı. Çünkü biz sadece lezzetli yiyecek ve içecekleri sunmakla kalmadık, misafirlerimizin araçlarını güvenle park edeceği ücretsiz geniş otopark alanı ve ailelerin çocukları ile hoş vakitler geçirebilmesi için ücretsiz FUN ATAK oyun alanını kurarak, bölgemizde hiçbir yerde bulunmayan bir mekan konumuna geldik. Oyun alanımımıza da her yaş gurubuna hitap edecek ekipmanlar kurdurduk. (Play station, top havuzu, trambolin, 6 kişilik langırt, air hockey, basketbol potası, küçük çocuklar için 2 adet kidiesrides, hediye kapma makinesi, pony cycle gibi)

Muhabir: Anladığım kadarıyla Dalaman, Ortaca hatta Fethiye’de dahi bulunmayan özel işletmeleri bölgemize kazandırmak için tam bir girişimci ruhuyla hareket ediyorsunuz. ATAK EGE A.Ş. olarak Otantik Taş Ev Butik Otel Restaurant içerisine açmış olduğunuz Sentetik Buz Pisti ve Pedallı GO kart galiba yenilikçi ruhunuzu tam olarak yansıtıyor. Bundan biraz bahsedermisiniz?

Hicran CENİK: Bizim üç çocuğumuz var. Onlarla beraber mümkün olduğunca beraber vakit geçirmeye çalışıyoruz. Ne yapmak istiyorlar, nelerden hoşlanıyorlar, arkadaş gruplarıyla beraber olduklarında hangi aktiviteleri yapmak istiyorlar hep bunları gözlemlemeye çalıştık. Sentetik buz pisti ve pedallı go kartta bu gözlemlerimiz sonucunda ortaya çıktı. Bölgede yaşayan çocuklarımız, gençlerimiz böyle farklı aktiviteleri ancak büyükşehirlerde görebiliyorlardı. Onların hayal edip yapamadıkları eğlenceli aktiviteleri ayaklarına kadar getirip sunmaya karar verdik. Sentetik buz pisti ve pedallı go karttan hiçbir zaman para kazanmayı birinci hedef olarak koymadık. Çocuklarımızın, gençlerimizin ayrıcalıklı deneyimler yaşayarak, sosyalleşmesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamayı amaçladık.

Sonuçta, ATAK EGE A.Ş. ailesi olarak bölge insanımıza kaliteli ulusal markaları sunmaya devam edeceğimizi, daha büyük yatırımlar yaparak Dalaman, Ortaca ve yakın ilçelerimizin gelişimine katkıda bulunacağımızın müjdesini vererek, bizi izlemeye devam etsinler

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv