TETSİAD:Kadın İstihdamına Öncelik Verilmeli

Türkiye Ev Tekstili Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Ali Sami Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel mesaj yayınladı.

08 Mart 2017 Çarşamba 14:23
TETSİAD:Kadın İstihdamına Öncelik Verilmeli
TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın:

“Kadın İstihdamına Öncelik Verilmeli”

Türkiye Ev Tekstili Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Ali Sami Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

HAVADİS TÜRK - Ü
lke ekonomisinin gelişmesinde kadın istihdam edilebilirliği arttırmanın çok önemli olduğuna vurgu yapan Aydın şunları söyledi;
“Öncelikle bütün Türk ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Eşitliğin, mutluluğun ve istihdamın beklenen ölçülerde olacağı güzel yıllar diliyorum.

TETSİAD olarak kadın istihdamına her zaman önem veriyor ve bu alanda sürekliliği olan projeler üretiyoruz. Bununla ilgili seminerler, bilgi/eğitim toplantıları düzenleyerek sektörümüzün uluslararası rekabette güçlü yol almasını sağlayan kadın gözü/kadın gönlü deneyimlerine her yeni gün yeni tecrübeler katıyoruz. Aynı zamanda üniversiteden yeni mezun öğrencilerimizin sektörde doğru yer bulmalarını sağlamak ve uluslararası kariyer odaklı ilerlemeleri konusunda yol göstermek bizler için çok önemli bir global cephe.”

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamları, tekstil sektöründe çalışanların yarısını kadınlar oluşturduğunu söylüyor. Elbette bu verilere bölgemiz gerçeği olan kayıt dışı rakamlar dahil değil, sadece bu veri bile, ülke geneli kadın istihdam oranı olan %30 ile karşılaştırıldığında: “Kayıt dışı ile birlikte toplam 1 milyona yakın kadın çalışanın tekstilde istihdam ediliyor olması ve sektördeki kadın işçilerin en belirgin niteliğinin 17-25 yaş aralığı olması genç nüfusumuzun aktif iş hayatına etkisini de ortaya koyuyor. Tekstil ve konfeksiyon sektöründe çalışan kadınlarımızın çoğunluğu Kadın istihdamı artırmanın yanında mesleki eğitimleri için gerekli tüm alt yapıya büyük önem veriyor, sektörümüzün gelişmesi, dünya ölçekli markalar ile var olan yarışını sürdürmesi ve öne çıkması için kadın dokunduğu her şeye değer kattığı inancına kıymet veriyoruz.”  

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv