8. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi

Psikofarmakoloji Derneği’nin “Beyin Aklımızda” sloganı ile düzenlediği 8'nci Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi & 4ncü Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu Antalya’da başladı. Kongre, son günlerin gündem konusu “Beyin Silinir Mi?” tartışmasına da, uzmanları ve bilimsel tartışmaları ile ışık tutacak.

20 Nisan 2016 Çarşamba 13:14
8. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi
8. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi
4. Uluslararası Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu

Psikofarmakoloji Kongresi - Psikofarmakoloji Derneği’nin “Beyin Aklımızda” sloganı ile düzenlediği 8nci Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi ve 4ncü Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu Antalya’da başladı. Kongre, son günlerin gündem konusu “Beyin Silinir Mi?” tartışmasına da, uzmanları ve bilimsel tartışmaları ile ışık tutacak.

Dünyanın önde gelen meslek kuruluşları ile 7 paralel salonda; 3 konferans, 1 münazara, 39 panel, 7 uluslararası dernekle 12 ortak panel, 21 kurs, 6 uydu sempozyumu, 17 çalışma grubu ve 2 uzmanla buluşma toplantısının gerçekleşeceği kongre Antalya Lara Kervansaray Otel’de başladı. “Beyin Silinir Mi?” olarak tartışma konusu olan TMS (Trans Manyetik Stimülasyon) tedavisi ise bilimsel verilerle incelenecek.

Psikiyatrik hastalıkların tedavisi konusunda Türkiye’de düzenlenen en geniş kapsamlı kongresinde her yıl olduğu gibi bu yıl da 1000’den fazla hekim katılırken, konularında ülkemizden 243’e yakın ve dünyadan söz sahibi 40’a yakın konuşmacı ve oturum başkanı görev alacak. Son gelişmelere ilişkin konferanslar, psikiyatrik hastalıklardaki kanıt-hastalık ilişkisi oturumları, klinik ve laboratuvarlardaki güncel konuları içeren sempozyumlar, kongrenin ana başlıklarını oluşturuyor.

Bağımlılık, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, şizofreni, depresyon, kaygı bozuklukları, akılcı ilaç kullanımı, ruh sağlığını olumsuz etkileyen bir çok konuda panellerin, konferansların ve kursların düzenleneceği kongrede, dünyadan 600’e yakın poster ve 100’e yakın sözel bildiri sunumu da yapılacak.

Kongre bilimsel programı ve detaylı bilgi için:
http://psikofarmakoloji2016.org

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv