Katarakt ve Refraksiyon Alanı Göz Hekimleri Buluştu

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD)’un Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi Birimi (KRCB) Aktif Üye Toplantısı, 9-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşti. Uzmanların operasyon videolarının izlendiği organizasyonda, son dönemde katarakt ve refraktif alanında yaşanan yenilik ve yaklaşımlar tartışıldı.

12 Ekim 2015 Pazartesi 18:21
Katarakt ve Refraksiyon Alanı Göz Hekimleri Buluştu
KATARAKT VE REFRAKSİYON
ALANININ ÖNDE GELEN GÖZ HEKİMLERİ BULUŞTU


Havadis Türk - Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi Birimi (KRCB) Başkanı Mehmet Necdet Cinhüseyinoğlu ve Birim Sekreteri Prof. Dr. İzzet Can koordinatörlüğünde gerçekleşen KRCB toplantısı, bilimsel içerikli 6 oturumdan oluştu. Toplantının konu başlıkları arasında; Katarakt ve Glokom, Katarakt ve Kornea, Refraktif Kornea Cerrahisi, Pediatrik katarakt cerrahisi, Göz İçi Lensleri, Çeşitli Yönleriyle Fako Cerrahisi yer aldı.

Alanında önde gelen 150 göz hekiminin katıldığı toplantıda, VSY Biotechnology’nin kesintisiz sürekli görüş sağlayan trifokal+EDOF teknolojisine sahip yeni AcrivaUD Reviol Tri-ED lensleri ile gerçekleştirilen başarılı operasyonlar da konu edildi. Ayrıca Schwind Amaris teknolojisi yardımı ile gerçekleştirilen başarılı operasyon örneklerine de yer verildi.

TOD Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Reha Ersöz, KRCB gibi etkinliklerin özellikle iki açıdan çok faydalı olduğunu vurgulayarak; “Üniversite öğretim üyelerinin de dahil olduğu birimimizde, üyeler bu toplantılarımız sayesinde biraraya gelerek; operasyonları, uygulamaları ve bilimsel çalışmaları hakkında fikir alış verişinde bulunuyorlar; dolayısıyla bu toplantılarımız ameliyat tekniklerine dair bir eğitim niteliği de taşıyor. Aynı zamanda birim üyelerinin biraraya gelerek sosyalitelerini artırmaları, arkadaşlık ve dostluk bağlarının güçlenmesi de önemli bir diğer faydası” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Kadir Eltudar da toplantıyla ilgili olarak şu şekilde değerlendirmede bulundu: “Türk Oftalmoloji Derneği, Katarakt Refraktif Cerrahi Birimi’nin Aktif Üye Toplantısı amacıyla bir araya geldik. Bilimsel açıdan ülkemizdeki konunun ustaları olarak; yenilikleri, değişik yaklaşımları, komplikasyonları ve alınacak dersleri tecrübelerimizle tartıştık. Amacımız sosyal ve bilimsel bir ortamda bilgi ve görgümüzü arttırmak, tecrübelerimizi aktarmak idi. Herkesin bildiği gibi bilgi ve tecrübe karşılıksız aktarıldığı zaman insanlara daha çok mutluluk veriyor.

Bu toplantının başarılı geçmesinde; KRCB Başkanı Dr. Necdet Cinhüseyinoğlu ve KRCB Sekreteri Dr İzzet Can’ın büyük gayretlerinin yanı sıra ülkemizin yerli üretimle büyük gurur kaynağı olan VSY firmasının ve çalışanlarının özverili gayretlerini de unutmamak gerekir.”

VSY Varlıbaşlar Sağlık Yatırım ve Hizmetleri Ltd. Şti. CEO'su Dr. Ercan Varlıbaş ise göz hekimlerinin yaptıkları çalışmaların, göz sağlığı alanının gelişiminde çok önemli bir yeri olduğunu belirterek, bilimsel çalışmaları desteklemeye devam edeceklerini söyledi.


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv