Büyük Kulüp’de ilk kişisel sergi!

Sanat eğitimini DGSA’da yapan ve grafik resimleriyle günümüz sanatçıları arasında dikkati çeken Elçin, Büyük Kulüp’de ilk kişisel sergisi ile 16 Nisan’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

02 Nisan 2013 Salı 00:35
Büyük Kulüp’de ilk kişisel sergi!

Sanatçı, yarattığı karakterde söylemek istediklerini, insanların içinde hapsettiği tezatları, müziklerin ezgilerini renklerle tuvallerine taşıyor.

Resimlerinin belirgin özelliği, içinde yaşattığı hikayeler, coşkulu çizgiler ve canlı renkler..

Kuş motifi; iç sesi yani mantığı, kedi; duyguları, karakterlerin yüzlerindeki çizgi ise ikilemi anlatıyor. Karamsar duyguları, sanatçı resimleriyle neşeli hale getiriyor. “Bu resimleri tasarlarken karanlık bir günü nasıl renklendirebilirim, müziği görsel olarak nasıl hissettirebilirim diye çalıştım.

Zamanla kendi duygularımla arkadaşlarımın duyguları resimlerimde karıştı, müzikle birleşti ve içinden şarkılar geçen resimlerim daha da renklendi.” diyor Elçin. Elçin Çubuk 1981 yılında Devlet Güzel Sanatlar Grafik Ana Sanat Dalı'nda öğrenim gördü. .

Uzun yıllar uluslararası reklam firmalarında ve yurtdışındaki reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak görev yaptı. Elçin’in, Ayvalık ve Cunda Taş kahve resimleri, kitap resimlemeleri ve pastel çalışmalarından sonra Grafik tasarımcı kimliği ile çizdiği resimlerini, IDGSA Özdemir Altan Atölyesi resim mezunu Filiz Dalbayrak tuvallere geçirdi ve birlikte yola çıktılar.

Filiz ile Elçin’in Akademide başlayan arkadaşlıkları Reklam ajanslarında devam etti. Tasarımları sözler ve renklerle tuvallerde buluşturdular.

FE sergisi 16– 23 Nisan tarihleri arasında Büyük Kulüp Gallery’de görülebilir.

bsnods

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv