DHL, Fashion Week Istanbul

DHL, “Mercedes Benz IMG Fashion Week Istanbul”un lojistik sponsoru olarak Türkiye’nin en önemli moda haftası etkinliğine mükemmel çözümler sunuyor.

15 Mart 2013 Cuma 11:16
DHL, Fashion Week Istanbul
DHL, Fashion Week Istanbul heyecanına ortak oluyor!

 Haber MerkeziDHL, “Mercedes Benz IMG Fashion Week Istanbul”un lojistik sponsoru olarak Türkiye’nin en önemli moda haftası etkinliğine mükemmel çözümler sunuyor. 12-16 Mart tarihlerinde ülkemizde düzenlenen etkinlik kapsamında, Türkiye’nin yaklaşık 35 değerli tasarımcısının koleksiyonları, Tophane 3 numaralı Antrepo’da, 25.000 üzerinde katılımcı için sergileniyor. Dünya’nin en önemli uluslararası moda platformlarından biri olan IMG Fashion’in yüksek temposu, uluslararası taşımacılık ve lojistiğin desteğini hayati bir konuma getiriyor. Moda Haftası’nda bir podyum şovu ortalama 17 dakika sürüyor ancak o anlar, sahne arkasında çalışan devasa bir ordunun saatler süren hazırlıkları sonucunda ortaya çıkıyor. Asıl hareket, podyum şovunun kalbinin attığı ve nefes aldığı yer olan sahne arkasında yaşanıyor.

DHL’in, Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’un taşıyıcı sponsoru olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren IMG Global Produksiyon Direktörü Jarrad Clark ”Moda sektörü çok dinamik bir sektör; her şey hız ve güvenirlilik üzerine kurulu. Bu anlamda DHL, sunmuş olduğu lojistik çözümleriyle moda dünyasının tüm zorluklarını ve beklentilerini büyük bir başarı ve titizlikle karşılamaktadır” dedi. Dünyanın 15 şehrinde gerçekleştirilen 30 Moda Haftası’nın resmi lojistik ortağı olarak DHL, Moda Haftası’nın kusursuz şekilde ilerlemesi için tasarımcı, model, kuaför ve makyaj sanatçılarından oluşan devasa bir ekip ile birlikte çalışıyor. Ancak bu kadarla da kalmıyor; DHL modacıların bu hareketli piyasada daima en önde kalabilmesine imkan tanıyan lojistik desteğini sağlamak için de yıl boyunca hiç durmaksızın çalışıyor.

DHL’in, IMG Fashion’ın Moda Hafta’larındaki başarı hikayesindeki rolü; paha biçilemez özel tasarımların teslimatından, ekipmanların podyumların bulunduğu mekanlara ulaşımına kadar tüm süreci kapsıyor. Ayrıca, moda sektöründe sürdürülebilir uygulamaların giderek artan öneminden hareketle DHL, tasarımcılara ve moda evlerine, koleksiyonları için GOGREEN karbon nötr taşıma hizmetlerini kullanma imkanını da sunuyor.

GOGREEN hizmeti, destek alacağı taşıma hizmetleri tedarikçisinden hız ve güvenilirliğin yanı sıra yeşil çözümler sağlamasını da bekleyen Vivienne Westwood gibi tanınmış tasarımcılar için de cazip bir seçenek oluşturuyor.

“Türk moda ve tekstil sektörüne verdiğimiz destek bize, moda sektörünün karmaşık ve titiz ortamında, yeteneklerimizi ve sahne arkası operasyonlarımızı sergilemek için mükemmel bir fırsat sunuyor” diyen DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling şöyle devam etti: “DHL olarak güçlü uluslararası ağımız ve uzmanlığımız sayesinde, en son moda kreasyonlarının podyuma zamanında ulaştırılmasını güvence altına alıyoruz.

Dünyada 220’den fazla ülkede faaliyet gösteren DHL, şirketin ölçek ve büyüklüğü ne olursa olsun, uluslararası perakende şirketlerinden, yerel Türk moda, tekstil ve giyim sektörüne hizmet veren Türk markalarına kadar, moda sektöründe geniş bir yelpazeye yenilikçi çözümler sunmaya kendini adamıştır.

” DHL’in moda sektöründeki iş ortakları arasında, Almanya’dan Michael Michalsky ve Vivienne Westwood gibi modacıların yanı sıra, karmaşık dağıtım gereksinimleri bulunan birçok büyük perakende grupları ve tek seferlik hizmet gereksinimi olan küçük, bağımsız butikler de bulunuyor.

 – Rakamlarla Moda:
• Her yıl 20 haftalık bir süreye yayılan ve dağıtımı DHL tarafından gerçekleştirilen moda haftası etkinlerine 800.000’i aşkın ziyaretçi katılıyor.
• Her yıl, dağıtımı DHL tarafından gerçekleştirilen moda haftası etkinleri için 6.000 kişi 200 günü aşkın bir süre boyunca çalışıyor.
• Etkinliklerin gerçekleştirilmesi için ise bu rakama ek olarak 2.000 çalışan, ekip üyesi ve güvenlik personeli daha görev alıyor.
• Tipik bir Moda Haftası, koleksiyonlarını sergileyen 50 tasarımcı ve podyumda yürüyen 40’ın üzerinde model ile 4 gün sürüyor.
• DHL, bir lüks aksesuar perakendecisinin ürünlerinin Asya’daki deposundan Birleşik Krallık’taki satış noktasına kadar sadece 5 günde ulaşmasını sağlayan yeni bir tedarik zincirini hayata geçirdi.
• Üst düzey bir yaşam tarzı ürünleri perakendecisinin ürünlerinin dünya çapındaki 50 ülkedeki 300 tedarikçisinden 5 ülkedeki 200 mağazasına ulaştırılması gerekiyor.
• Bir tasarımcının koleksiyonu ortalama olarak 450 kg, yani iki Bengal kaplanının ağırlığındadır
• Üst düzey bir ayakkabı markasının her yıl 10 milyon çift ayakkabısının dünya çapında dağıtımının sağlanması gerekiyor.
• DHL RFID (radyo frekansı ile tanımlama) çözümü, bir moda perakendecisinin 20 milyonu aşkın kıyafetini Asya’daki fabrikalardan Avrupa’daki mağazalara kadar izliyor. • Bir DHL kuryesinin gönderiyi müşteriden alması yaklaşık 6 dakika sürüyor. Bir modelin saçını podyum yürüyüşüne hazır hale getirmek ise bunun 5 katı bir süre (30 dakika) alıyor.
• Bir DHL kuryesinin gönderiyi müşteriye teslim etmesi yaklaşık 4 dakika sürüyor. Moda Haftası’nda bir modelin makyajının tamamlanması ise bunun 10 katından daha uzun bir süre (45 dakika) alıyor.
• Bir modelin ortalama bir podyum yürüyüşünü gerçekleştirmesi için harcadığı sürede, DHL dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine 613 gönderi teslim ediyor.

DHL Express hakkında
DHL- Dünyanın Lojistik Şirketi Lojistik sektöründe küresel pazar lideri olan DHL, müşterilerine uluslararası ekspres, hava ve okyanus kargosu, kara ve demiryolu taşımacılığı ve uluslararası posta hizmetlerinde uzmanlığı ile yardımcı olmaktadır. 220’den fazla ülke ve bölge ile yaklaşık 275 bin çalışandan meydana gelen uluslararası ağıyla DHL, müşterilerinin tedarik gereksinimlerini karşılayacak üstün hizmet kalitesi ve yerel bilgi sağlar. DHL, iklim korunması, afet yönetimi ve eğitimi destekleyerek sosyal sorumluluklarını yerine getirmektedir.

DHL, Deutsche Post DHL Grubu’nun bir parçasıdır. Deutsche Post DHL’nin cirosu 2011 yılında 53 milyar Euro olmuştur.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv