İSTANBULLULAR 'MÜZEYYEN'E DOYAMADI

Kerki Production ve Solfej Organizasyon’un düzenlediği, Şevval Sam’ın sahnelediği 'Müzeyyen' müzikali Ankara’dan sonra yoğun istek üzerine yeniden İstanbullularla buluştu. Dün akşam Uniq Hall’de gerçekleşen müzikalde, alkışlar susmadı ve Şevval Sam muhteşem sahnesiyle yine büyük bir beğeni topladı.

10 Mart 2018 Cumartesi 11:46
İSTANBULLULAR 'MÜZEYYEN'E DOYAMADI
İSTANBULLULAR “MÜZEYYEN”E DOYAMADI

Kerki Production ve Solfej Organizasyon’un düzenlediği, Şevval Sam’ın sahnelediği “Müzeyyen” müzikali Ankara’dan sonra yoğun istek üzerine yeniden İstanbullularla buluştu.

Dün akşam Uniq Hall’de gerçekleşen müzikalde, alkışlar susmadı ve Şevval Sam muhteşem sahnesiyle yine büyük bir beğeni topladı.

Türk müziğinin en büyük seslerinden Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkılarını Şevval Sam’ın yorumladığı Müzeyyen müzikali yeniden İstanbul seyircisinin karşına çıktı.

İlk gösterimi İstanbul’da gerçekleşen ve ardından başkentlilerle buluşan müzikal, İstanbulluların isteği üzerine ikinci kez sevenleriyle buluştu. Türkiye’yi gezecek olan Müzeyyen’in bir sonraki durağı ise Antalya olacak. Bursa ve İzmir’de de sahnelenecek olan Müzeyyen’in yeni gösterimlerinin biletleri Biletix’de satışta. Müzeyyen yoğun talep üzerine 14 Nisan’da yeniden Uniq Hall’de hayranlarıyla bir araya gelecek.

84 yıllık sanat hayatına pek çok unutulmaz eser sığdıran değerli sanatçının hayatından önemli kesitlerin müzikle harmanlandığı gösterinin metni önemli edebiyatçılarımızdan Figen Şakacı’nın; rejisi ise müzikal tiyatronun deneyimli yönetmenlerinden Engin Alkan’ın imzasını taşıyor.

Müzeyyen projesinde Şevval Sam’a daha önce Müzeyyen Senar ile birlikte çalışmış olan Serdar Kaşıkçılar, İsmail Topyanak, Mustafa Taşpınarlı, Sezgin Sezer ve Fahrettin Yanar eşlik ediyor.

Müzikalin müzik direktörlüğünü de Fahrettin Yarkın üstleniyor. Binbir emekle hazırlanan projenin sahne tasarımını Cem Yılmazer, kostüm tasarımını ise Esra Başıbüyük yapıyor. Proje menajerliği Harun Belenoğulları tarafından yürütülecek.

Müzeyyen Müzikali Programı:
11 Mart Antalya Kültür Merkezi
19 Mart Bursa Merinos Kültür Merkezi
24 Mart İzmir Adnan Saygun
14 Nisan Uniq Hall 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv