Saadet Özdemir’den TEV yararına kitap

Yazar ve bilim kadını Saadet Özdemir’in Türk Eğitim Vakfı ile birlikte hazırlayarak bastığı şehir üçlemelerinin İzmir’e özel hazırlanan “İzmir, Kültür ve Sanat” kitabı çıktı.

25 Mart 2013 Pazartesi 18:14
Saadet Özdemir’den TEV yararına kitap
STS A - Saadet Özdemir’in “İzmir, Kültür ve Sanat” kitabı üç bölümden oluşuyor. Birinci bölümde İzmir’in tarihi, müzeleri, camileri, kiliseleri, sinagogları ve anıtlarına ilişkin detaylı bilgiler yer alırken; ikinci bölümde Klasik Çoksesli Müziğin Başlıca Türleri, Klasik Çoksesli Müziğin önemli bestecileri, Türk Müziği ve Klasik Türk Müziğinin önemli bestecileri yer alıyor. Bach, Vivaldi, Mozart ve Beethoven gibi unutulmaz Klasik Müzik Bestecileri’nin hayatlarına ve değerli eserlerine yer verilen ikinci bölüm sonrasında üçüncü bölümde Resim, Heykel ve Mimarlık’ın günümüze kadarki evreleri ve teknikleri ele alınıyor.

“İzmir Kültür ve Sanat” kitabında ayrıca Farabi, Mustafa Itri Efendi, İsmail Dede Efendi ve Zekai Dede Efendi gibi hafızalara yer etmiş Klasik Türk Müziği Bestecilerinin hayatlarına da değiniliyor. Saadet Özdemir 2009 yılında kaleme aldığı ilk kitabı olan “Ankara, Kültür ve Sanat” sonrasında 2011 yılında “İstanbul, Kültür ve Sanat” kitabını okuyucularıyla buluşturdu.

Son olarak “İzmir, Kültür ve Sanat” kitabını tamamlayan Özdemir, TEV işbirliği ile bugüne kadar yayınlanan kitaplarının üçünü de Türk Eğitim Vakfı bursiyerleri ve TEV ailesiyle paylaştı.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv