SXSW'da Bir Türk!

Dünyanın en büyük Müzik, Film ve Dijital Medya Konferansı SXSW'a Interaktif bir Türk katıldı: Woisio!

18 Mart 2013 Pazartesi 17:30
SXSW'da Bir Türk!

Haber Merkezi - 1987 yılından beri Amerika’nın Teksas eyaletinde düzenlenen dünyanın en büyük Müzik, Film ve Dijital Medya Konferansı olan SXSW’da bugüne kadar katılan ilk ve tek Türk girişimi woisio oldu.

Sosyal medya platformu olarak konferansın interaktif bölümüne dahil olan woisio, müzik bölümüne katılan ünlü Türk Rock grubu Gripin ile birlikte Türkiye’yi temsil ettiler. 8-17 Mart tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşan festivalde Müzik, Film ve Interaktif olmak üzere 3 ana bölüm ve bu bölümlere ait katılımcılar oldu.

Woisio’dan yarışmayı kazanana Internet yayınlarını izleyebileceği cep projektörü hediye edildi. Twitter, Four Square gibi sosyal medya fenomenlerinin keşfedildiği SXSW Festivali’nin Interaktif bölümünde Türkiye’yi temsil eden Woisio, festival katılımcılarının woisio sitesi üzerinden içerik yükleyebilecekleri özel bir SXSW sahnesi açtı. Yüklenen içeriklerden en çok oy olana internet yayınlarının rahatlıkla izlenebildiği 3M marka cep projektörünün hediye edildiği yarışmada amaç, lansmanı ilk defa Kasım 2012’de Amerika’da yapılan ve son 4 ayda ziyaretçi sayısını 110.000’e ulaştırarak artık Türkiye’de de internet kullanıcılarının hizmetinde olan yeni online Türk medya şirketi Woisio’yu dünyanın dört bir yanından konferansı takip etmeye gelen ziyaretçilere tanıtmak oldu. Woisio, konferansta, kullanıcıların yanı sıra, Turner Studios, Team Coco, Black Entertainment gibi global çapta büyük içerik üreticileri ile de bir araya geldi.

Amerika’dan sonra Türkiye’de Woisio: World is Yours! 1325 no’lu Woisio standını ziyaret eden katılımcıların woisio platformunu kullanarak nasıl içerik yükleyebilecekleri ve içerikleri izleyebilecekleri, platformdaki sahnelerden nasıl faydalanacakları, yayın akışı ve içerik yönetimi gibi pek çok konuda bilgi sahibi olması sağlandı. Böylece internet kullanıcıları, televizyon keyfini online platformda yaşatan ve hiçbir ücretli üyelik gerektirmeyen, tüm bunların yanı sıra daha pek çok özelliği ile diğerlerine benzemeyen woisio hakkında daha detaylı bilgi sahibi olunabildi. Konferansın diğer bir sürprizi ise, Woisio’nun yanı sıra SXSW’nun dünyaca ünlü müzisyenleri keşfettiği müzik bölümüne katılan diğer bir Türk grubu Gripin’in festivalde katılımıcılara müthiş bir müzik ziyafeti yaşattığı anlardı.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv