Aygaz Otogaz, Gaz Fuarında!

Türkiye’nin en çok tercih edilen otogaz markası Aygaz Otogaz, 28 - 30 Mart 2013 tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen “LPG Gas Turkey Fuarı”nda ziyaretçilerini bekliyor.

28 Mart 2013 Perşembe 15:36
Aygaz Otogaz, Gaz Fuarında!

STS A - Kaliteli hizmet anlayışı ve güvenilirliğiyle Türkiye’de otogaz sektöründe en çok tercih edilen marka olan Aygaz Otogaz, 28 - 30 Mart 2013 tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen “LPG Gas Turkey Fuarı’nda yer alıyor. Tüketicilere her zaman yüksek kaliteli ürünler sunarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Aygaz, LPG sektörün gündemine yön veren fuarda hem otogaz kullanıcılarına hem de aracını otogaza dönüştürecek tüketicilere ürünün özellikleri hakkında bilgi verecek. Aygaz, LPG’nin çevreci, performanslı, ekonomik, yaygın ve güvenli yakıt olduğunu anlatmak üzere dikkat çekici stand tasarımı ile ön plana çıkıyor. Ayrıca, standında yer verdiği çim kaplı araç ile LPG’nin en çevreci yakıtların başında geldiğini vurgulayacak. En çok tercih edilen otogaz markası: Aygaz Otogaz Ekonomik olmasının yanında çevreci özellikleriyle de tercih edilen otogaz, bugün Türkiye’de her on binek araçtan 4’ünde kullanılıyor.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 300.000 aracın otogaza dönüşümü yapılıyor ya da sıfır kilometre olarak yollara çıkıyor, böylelikle otogaza olan talep de artıyor. Aygaz, Aygaz Otogaz ile bu tüketicilere benzersiz bir ürün alternatifi sunuyor. Ayrıca, 700’e yakın dönüşüm servisini bünyesinde toplayan Aygaz Dönüşümcü Kulübü faaliyetleri ile tüketicilere dönüşüm ve otogazda fırsatlar sunmaya devam ediyor. Aygaz Otogaz, Türkiye’de en fazla tercih edilen otogaz markası olarak bir adım öne çıkıyor. Otogaz çevrecidir Gelişmiş ülkelerde en çok kabul görmüş alternatif otomobil yakıtı olan otogaz, çevreci olması nedeniyle özel teşviklerle desteklenerek, tüketiciler için daha cazip hale getiriliyor.

Kaynağından son kullanım noktasına yapılan değerlendirmelerde diğer yakıtlardan daha düşük karbon emisyonuna sahip olan otogaz, çevreci bir tüketim alternatifi sunuyor. Geçen yıl Türkiye’de LPG’li araç kullanımı sayesinde yaklaşık 1 milyon ton daha az karbondioksit salımı gerçekleşti.

Ayrıca LPG’de, küresel ısınmada karbondioksitten sonra en büyük payı bulunan BC (Black Carbon-Siyah Karbon) maddesi de bulunmuyor. Otogaz yüksek performans sağlar Performanstan ödün vermeyen, başta arazi araçları olmak üzere, tüm araç sürücülerinin tercihi haline gelen otogaz, yüksek oktan değeri ile tüm araçlarda üstün performans sağlıyor. TS EN 589 standardına uygun üretilen Aygaz otogaz, motorda sağladığı verimli yanma ile performans kaybını engelliyor. Otogaz, yüksek performansın yanı sıra sürekli kullanıldığında emisyonu da düşürüyor.

Otogaz güvenlidir Türkiye’de 1000’e yakın TSE’li dönüşüm servisi her yıl 300.000 adede yakın aracı otogaza dönüştürüyor. Standartlara uygun yapılan dönüşümler ile diğer yakıtlar kadar güvenli olan otogaz, 3.5 mm kalınlığındaki tank duvarı ve emniyet valfi sayesinde güvenlik anlamında ön plana çıkıyor.

Aygaz Dönüşümcü Kulübü, TSE’nin belirlediği tüm standartlara uygun dönüşümleri gerçekleştiren 700’e yakın dönüşüm servisini bünyesinde bulundurmaktadır. Böylelikle Aygaz Dönüşümcü Kulübü tüketicilere güvenli ve avantajlar sunan bir alternatif olarak ortaya çıkmaktadır. Otogaz yaygındır Bu özellikleri nedeniyle Türkiye’de binek araçlar içinde en çok kullanılan yakıt haline gelen otogaz, 81 ilde yaklaşık 10.000 istasyonda tüketicilere sunuluyor.

600 bini kadın sürücü olmak üzere 3,5 milyon araçta otogaz kullanılan Türkiye, tüketimde Avrupa’da, otogazlı araç sayısında ise dünyada lider konumunda…

Ekonomi Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yanı sıra sektörün önde gelen dernek ve kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen fuarda, 2012 yılında toplam 135 firma yer aldı. ABD, Almanya, Arjantin, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, G.Kore, Hollanda, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Litvanya, Polonya, Romanya’dan 52 yabancı firmanın katılım gösterdiği fuar, 5.149 m2 alanın üzerinde gerçekleşti. Fuar, 719’u yabancı, toplam 8.161 kişiye ev sahipliği yaptı.

Aygaz hakkında
Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, Türkiye’nin 10. büyük sanayi kuruluşudur.
Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökmegaz olarak dağıtımının yanı sıra gaz aletleri üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir.
81 ilde 3.800 tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 26 ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Aygaz tüpü her gün 100 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Otogaz+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv