Düzce, 'Lale Şenliği' başladı

Düzce Belediyesi baharın gelişini, düzenlediği “Lale Şenliği” ile müjdeledi. İki gün boyunca devam eden şenlikte vatandaşlara 15 Bin lale soğanı dağıtıldı.

27 Mart 2013 Çarşamba 17:35
Düzce, 'Lale Şenliği' başladı

STS A - Düzce Belediyesi’nin 23–24 Mart tarihleri arasında Anıtpark Meydan’da düzenlediği “Lale Şenliği” vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Şenlik süresince lale dağıtımının yanı sıra gerçekleştirilen etkinliklerle Düzce renkli görüntülere sahne oldu. Belediye tarafından kurulan 'Gezici Sahne'de çeşitli yarışma ve aktiviteler düzenlendi.

Alanda gerçekleştirilen palyaço ve animasyon gösterileri; şişme maskotlar, uzun bacak ve jonklör gösterileri çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı. Kurulan ebru standında çocuklar lale figürleri yaparak yeteneklerini sergilediler. Halkoyunları ekibi tarafından hazırlanan Horon gösterisi vatandaşların katılımıyla tüm alana yayıldı.

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram da ekip ve halktan oluşan çembere katılarak Horon oynadı. Başkan’ın Araba Yarışı Heyecanı Günün en önemli etkinliklerden biri de maket arabaların gösterisi oldu. Özel olarak hazırlanan bölümde Adapazarı ve Bolu'dan gelen ekipler 'Radyo Kontrollü' Off-Road minyatür arabaları yarıştırarak özel gösteriler sundular.

Minyatür arabaların yarışması ve gösterileri, alanı dolduranlar tarafından merak ve heyecanla izlendi. Başkan da çocuklarla birlikte yarışlara katılarak bu heyecana ortak oldu. Şenlik alanında lale dağıtımı yapan Başkan Bayram, dağıtılan lalelerin yanı sıra Düzce’nin park ve bahçelerine, meydanlarına ve refüjlere 80 bin adet lale dikildiğini açıkladı. “Lale Şenliği”nde Düzceliler, yağan yağmura aldırmadan doyasıya eğlendiler

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv