Efes Türkiye'de yeni yapılanma

Türkiye’nin globalleşen bira üreticisi Efes Türkiye, Görkem Özer liderliğindeki Pazarlama Direktörlüğü’ne Kanal Pazarlama ve Tüketici Etkileşimi olmak üzere iki yeni grup müdürlüğü ekledi.

18 Mart 2013 Pazartesi 17:39
Efes Türkiye'de yeni yapılanma
Haber Merkezi - Sektörünün global oyuncularından biri olan ve gerek ürünleri gerekse toplumsal hayata verdiği desteklerle Türkiye’nin en beğenilen ve değerli şirketleri arasında yer alan Efes Türkiye, geçtiğimiz ay Pazarlama Direktörlüğü’ne Görkem Özer’i getirdiğini açıklamıştı. Efes Türkiye Pazarlama Direktörlüğü’ndeki yeni yapılanma kapsamında organizasyona Kanal Pazarlama Grup Müdürlüğü ve Tüketici Etkileşimi Grup Müdürlüğü olmak üzere iki ana grup daha eklendi.

Kurulduğu ilk günden bu yana tüketicilerinin yanında olan ve onlarla birlikte gelişip büyüyen markaların sahibi Efes Türkiye, iletişim kanallarının çeşitlenmesi ve tüketicileriyle güçlü iletişim kurmak isteyen tüm markalar için dijital iletişim kanallarının önem kazanması nedeniyle bu alandaki faaliyetlerini tek bir çatı altında yürütmek üzere Tüketici Etkileşimi Grup Müdürlüğü oluşturdu.

10 yılı aşkın bir süredir Efes Türkiye Pazarlama Direktörlüğünde çeşitli pozisyonlarda görev alan Emre Topsakaloğlu’nun yönetimindeki Tüketici Etkileşimi Grup Müdürlüğü altındaki sorumluluklar ise “Sponsorluk ve Sosyal Marka Pazarlama” ile “Dijital Pazarlama” olmak üzere iki müdürlüğe ayrıldı. Yeni yapıda Sponsorluk ve Sosyal Markalar Pazarlama Müdürlüğü’ne Selin Takçı getirildi. Efes Türkiye’nin tüketicileriyle doğru noktada doğru çözümlerle buluşmasını sağlamak, kanal odaklı ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda etkin yaklaşımlar geliştirmek üzere oluşturulan Kanal Pazarlama Grup Müdürlüğü’ne ise Efes Türkiye bünyesinde yaklaşık 15 yıldır satış ve pazar geliştirme müdürlüklerinde çeşitli görevler almış olan Olcay Tekinarslan getirildi. Tekinaslan’ın liderlik ettiği Grup Müdürlüğü’nde restaurant, kafe, bar gibi ürünlerin yerinde tüketildiği “Açık” noktalar ile bakkal, market, büfe gibi ürünlerin kapalı olarak satın aldındığı “Kapalı” noktalara odaklanacak iki alt müdürlük oluşturuldu. Yeni yapılanmada Cem Sermiyasoğlu Açık Nokta Kanal Geliştirme Müdürü, Tunca Karacaoğlu ise Kapalı Nokta Kanal Geliştirme Müdürü olarak atandı.

Yeni yapılanmayla birlikte Görkem Özer’in liderlik ettiği Efes Türkiye Pazarlama Direktörlüğünde kendisine bağlı dokuz farklı müdür görev yapıyor.

Müdürler ve görevleri şöyle sıralanıyor:
Efes Pilsen Pazarlama Müdürü Alphan Akpeçe, Efes Yan Markalar Pazarlama Müdürü Zeynep Erkan Alp, Yerel Markalar Pazarlama Müdürü Yeşim Yerli, Lisanslı ve İthal Markalar Pazarlama Müdürü Şebnem Balkan, Kanal Pazarlama Grup Müdürü Olcay Tekinaslan, Tüketici Etkileşimi Grup Müdürü Emre Topsakaloğlu, Markalar Halkla İlişkiler ve İletişim Planlama Müdürü Nihan Erçetin, Tüketici İçgörüleri, Yenilikçilik ve Strateji Müdürü İpek Argaç ve Satış Araştırma, Gelir Optimizasyonu ve Bütçe Takibi Müdürü Serhat Selanik.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv