Gübre Sektöründe Gelişmeler

GÜBRETAŞ, Konya’da geleceğin ziraat mühendisleri ile buluştu

21 Mart 2013 Perşembe 11:06
Gübre Sektöründe Gelişmeler
STS A - Tarım sektöründe gerçekleştirdiği eğitim etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken GÜBRETAŞ’ın Genel Müdürü Osman Balta, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde organize edilen “Gübre Sektöründeki Gelişmeler” konulu konferansta geleceğin ziraat mühendisi adayı öğrencilerle ve akademisyenlerle buluştu.

Fakülte öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterilen konferansta GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, tarım ve gübre sektörünün genel bir değerlendirmesini yaptı. Sektördeki temel sorunlara dikkat çeken Osman Balta, GÜBRETAŞ’ın tarihsel gelişimi ile sektördeki konumu ve faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. Dünyada ve Türkiye’deki gübre üretim-tüketim durumlarına değinen Osman Balta, dünya gübre üretiminin hammadde kaynaklarına ve tüketim bölgelerine göre şekillendiğine dikkat çekti. Türkiye’de gübre tüketiminin durağan olduğunu dile getiren Balta, 2012 yılında 5,34 milyon ton gübre tüketildiğini kaydetti.
Osman Balta, gübre fiyatlarına etki eden faktörleri; hammaddeler, arz-talep durumları, enerji fiyatlarındaki değişimler, navlun maliyetleri ve tüccarlar olarak sıraladı.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv