Mehmet Demiray Atandı

Dupont Türkiye İnovasyon Merkezi Müdürlüğü’ne Mehmet Demiray Atandı

25 Mart 2013 Pazartesi 11:11
Mehmet Demiray Atandı
STS A - Boğaziçi Üniversitesi kimya mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun olduktan sonra iş hayatına Unitor’da başlayan Mehmet Demiray, ABD’deki Akron Üniversitesinde iki yıl boyunca araştırma asistanlığı görevini sürdürmüştür. Daha sonra 1995-1997 yılları arasında ABD Michigan’daki Cascade Engineering şirketinde araştırma mühendisliği ve 1997-2001 yılları arasında da West Virginia’daki PCCD GE Plastics şirketinde iş liderliği görevlerini üstlenmiştir.

2001 Yılında GE Plastics şirketinin Türkiye ofisinde de bir süre satış yöneticiliği yaptıktan sonra, 2003 yılında DuPont Türkiye ekibine katılmış ve satış ve pazarlama yöneticisi olarak çalışmıştır. DuPont Türkiye, İnovasyon Merkezi Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Demiray, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra, ABD Akron Üniversitesi’nde Polimer Mühendisliği ve West Virginia Üniversitesi’nde işletme alanında eğitim almıştır. 200 yılı aşkın köklü bir geçmişi olan, dünyanın en saygın şirketlerinden birinde çalışmaktan her zaman büyük mutluluk duyduğunu belirten Mehmet Demiray şöyle konuştu: “Bir bilim firması olan DuPont tarafından İstanbul’da açılacak olan Inovasyon Merkezi müdürlüğü görevimden dolayı onur duymamın yanı sıra, büyük bir sorumluluk hissediyorum. Dünya’nın farklı ülkelerinde bulunan DuPont Inovasyon Merkezleri’nin 11ncisi olan bu merkezde sürdüreceğimiz çalışmalardaki amacımız, işbirliğine dayalı inovasyon yaklaşımımızla, Türkiye’de farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmak ve büyümeye katkı sağlamak olacaktır.”

DuPont’un geliştirdiği DuPont İnovasyon Merkezleri global ağı, inovasyon ve işbirliğine yeni bir bakış açısı getiriyor. Müşterilerini ve potansiyel müşterilerini, hükümetler, STK’lar, üniversiteler ve diğer stratejik düşünür ve uzmanlarla bir araya getirerek, bölgesel ve küresel sorunların çözümü için bir işbirliği ortamı hazırlamayı amaçlıyor.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv