Sancaktepe'den 'Engelsiz' Web

Sancaktepe Belediyesi, yürüttüğü tüm projelerde genç, yaşlı, çalışan, ev hanımı ya da bakıma muhtaç demeden vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için adımlar atmaya devam ediyor. Engelli vatandaşların da kolayca okuyup bilgilenebilmesi için internet sitesi yeniden tasarlandı…

13 Mart 2013 Çarşamba 11:13
Sancaktepe'den 'Engelsiz' Web
Haber Merkezi- Görme ve duyma engelli vatandaşlar için hazırlanan internet sitesinin, bu proje ile kullanımı daha kolay ve hızlı olacak. Vatandaşlar, sitedeki güncel haber ve fotoğrafları takip ederken belediyenin interaktif ortamda sunduğu tüm diğer hizmetlerden de faydalanabilecekler. Sitenin kullanımında her kullanıcı için bir defaya mahsus yönlendirici bir metin okuyacak.

Ayrıca kendilerine “işaret dili” ile de bilgilendirme yapılacak.

Örneğin; normal giriş için (1), Görme engeli (2), duyma engeli (3) gibi uyarılar yer alacak. Kullanıcılar bu yazıların yanında yer alan rakamlara basarak siteye giriş yapabilecekler. Siteye tekrar girebilmek ve seçim alanını görebilmek için ise 9 rakamına basmak yeterli olacak. Her sayfanın sağ üst kısmında engelli vatandaşlar için bir yönlendirme kutucuğu yer alacak. Kullanıcı, istediği anda sitenin engelli kullanım durumunu da iptal edebilecek.

HABERLER DE ARTIK ENGELSİZ

Kullanıcılar bir haberi okumak ya da dinlemek için haber başlığının üzerine geldiğinde haberin kısa bir tanıtımı sesli olarak yapılacak. Bu tanıtımlar, site yöneticileri tarafından her haber için oluşturulacak. Ayrıca hazırlanan her video için, duyma engelli vatandaşların anlayabileceği şekilde “işaret dili” tanıtımı da yüklenecek.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv