Sancatepe'de KADIN Başkan Yardımcısı

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı ülkemizde Avrupa ülkesinden daha önce tanınmıştır. Günümüzde kadının siyasette ve ekonomide önemini arttıran gelişmeler hızla sürüyor. Bunun en güzel örneklerinden biri Sancaktepe’de yaşandı. Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcılığı’na Belediye Meclis Üyesi Şeyma Döğücü atandı…

30 Mart 2013 Cumartesi 14:02
Sancatepe'de KADIN Başkan Yardımcısı

KADINLAR SİYASETTE HER ZAMAN OLMALI…

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem;“Kadınların mevcut durumunu en çarpıcı şekilde yansıtan siyaset alanındaki konumları.

Bu oran Türkiye Büyük Millet Meclisinde % 4.4, yerel yönetimlerin temsil organlarında ise % 5. Gerçekten de toplumun yarısını oluşturan kadın nüfusunun ulusal ve yerel temsil kurumlarında yüzde beşlerde temsil edilmesi çok düşük bir oran.

Kadınlar siyasette de, sivil toplum kuruluşlarında da, hayatın her alanında da olmalıdır. 2009 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi seçilen Sayın Şeyma Döğücü aynı zamanda Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, Mazlum-Der gibi sivil toplum kuruluşlarında da görev yapmış biri. Belediyemizin çalışmalarında bizlere büyük desteği olacağına inancımız sonsuz” açıklamasında bulundu.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv