Selva, fuarlardan memnun.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın önemli gıda fuarından olan Foodex Japan ve BAE Gulfood fuarlarına katılan sektörünün yenilikçi firması Selva, fuarlardan memnun döndü.

19 Mart 2013 Salı 19:11
Selva, fuarlardan memnun.
Havadis Türk - İttifak Holding bünyesinde faaliyet gösteren sektörünün yenilikçi firması Selva Gıda, Dubai’de düzenlenen Gulfood 2013 Fuarı ile Japonya’da gerçekleştirilen Foodex Japon 2013 Fuarı ‘na katıldı.

Dünyanın en önemli gıda fuarlarından olan bu organizasyonlar Uzak Doğu ve Orta Doğu pazarının nabzını tutmak anlamında önemli fuarlar olarak biliniyor. Selva Gıda her iki fuara da çıkartma yaparak müşteri portföyüne yenilerini ekledi. Selva Gıda yeni ürünü olan Bundle spaghetti ambalajı ile her iki fuarda da dikkatleri üzerine çekti. Ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken ürün, ölçülendirilmiş ve toplam 5 eşit parçaya bölünmüş 100’er gramlık makarna destelerinden oluşuyor.

Ulaştığı ülkelere yeni lezzetler ve tüketim alışkanlıkları kazandıran Selva, her yeni fuara yeni ve inovatif ürünleri ile girerken, ticari ilişkilerini de sağlamlaştırarak geri dönüyor. Ürün yelpazesi en geniş ve en fazla ihraç edilen Türk makarna markası olan Selva’nın yeni ürünlerine olan ilginin yoğun olmasının nedenini Uzak Doğu ve Orta Doğu’da Selva markasının bilinirliliğinin yüksek olmasına bağlayan Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, bu durumun yeni Selva ürünlerine merakı da artırdığını söyledi. Her iki bölgenin de dünyanın zor pazarlarından olduğunu belirten Karakuş; “Ancak yıllardır bu pazarlarda bulunmamız; kalite ve markamıza yaptığımız yatırımlarla her iki bölgede de önemli noktalara geldik.

Şimdiye kadar ürünlerimizi gönderdiğimiz 120 dünya ülkesine de aynı kalitede ürün gönderiyor ve ihracatımızın neredeyse tamamını kendi markamızla yapıyor olmamız; yeni pazarlar bulmada önümüzü açan en önemli faktör” dedi.

Mehmet Karakuş, dünya gıda sektörünü buluşturan önemli gıda fuarlarında yer alarak yeni pazarlar ve siparişler yanında; Türk makarna sektörünü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv