Türkiye Finans’a Yeni Yönetim Kurulu Seçildi

Türkiye Finans’ın Olağan Genel Kurul toplantısı 31 Mart’ta gerçekleştirildi. NCB CEO’su ve Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Mohammed A. Alghamdi’nin Divan Başkanlığı’nı üstlendiği toplantıda yeni yönetim kurulu üyeleri seçildi...

07 Nisan 2017 Cuma 12:51
Türkiye Finans’a Yeni Yönetim Kurulu Seçildi
Türkiye Finans’ta Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Seçildi

Türkiye Finans’ın Olağan Genel Kurul toplantısı 31 Mart’ta gerçekleştirildi. NCB CEO’su ve Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Mohammed A. Alghamdi’nin Divan Başkanlığı’nı üstlendiği toplantıda yeni yönetim kurulu üyeleri seçildi

HAVADİS TÜRK - Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Kurulu, 31 Mart, Cuma günü İstanbul’da toplandı. 2016 yılı sonuçlarının değerlendirildiği Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu üyeliklerine yönelik değişiklik teklifleri de kabul edildi.

Buna göre, 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu’ndaki 4 mevcut üyeye ek olarak 3 yeni üye seçildi.

Mevcut üyeler; Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Mohammed A. Alghamdi, Majed Hamdan A. Alghamdi, Eren Güra ve Genel Müdür Wael Raies görevlerine devam ederken, daha önce 2007-2008 yıllarında Türkiye Finans’ta Yönetim Kurulu üyeliği yapmış ve halihazırda NCB’de Strateji ve İş Geliştirme’den sorumlu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı olan Faisal Omar A. Alsaggaf oldu.

 2008-2014 yılları arasında Şekerbank Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuş ve farklı bankalarda da üst düzey görevler üstlenmiş 30 yılı aşkın bankacılık tecrübesi bulunan Meriç Uluşahin oldu.

Ve yine alanında öncü; Bankacılık ve Finans Hukuku, Taahhüt ve Proje Finansmanı, Şirket Birleşme ve Satın Almaları ve Emlak Yasası konularında uzman ve tecrübeli bir avukat olan Bekir Berk Çektir Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye Finans ailesine katıldılar.

Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Mohammed A. Alghamdi toplantıda; Suudi Arabistan’ın en büyük bankası ve Türkiye Finans’ın ana ortağı olan NCB’nin, özelde Türkiye Finans’ı, genelde ise tüm katılım bankacılığını büyütmek maksadıyla Türkiye Finans’ı satın aldığı 2009 yılından bugüne kadar elde ettiği kârı dağıtmayarak banka bünyesinde bıraktığını ifade etti. 


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv