Genç Caz Müzisyenlerini Cağiriyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda 2–19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 20. İstanbul Caz Festivali, genç caz müzisyenlerini festivalde sahne almaya çağırıyor.

14 Mart 2013 Perşembe 11:27
Genç Caz Müzisyenlerini Cağiriyor

Haber Merkezi - İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl 11. kez gerçekleştirilecek, genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan Genç Caz konserleri için başvurular başladı.Genç Caz Seçici Kurulu tarafından, başvuruların arasından belirlenecek sekiz müzisyen veya grup, 26 Mayıs Pazar günü Nardis’te yapılacak değerlendirme konserine davet edilecek.


Halka açık yapılacak konserde seçici kurul, canlı performansları izleyerek 20. İstanbul Caz Festivali’nde yer alacak 4 ismi belirleyecek. Festivalin merakla beklenen Tünel Şenliği etkinliği kapsamında düzenlenecek Genç Caz konserlerinde yer almaya hak kazanacak isimler, festival kitapçığı ve festivalin resmi web sitesinde, festival sanatçıları içerisinde yer alacaklar.

Babajim, Genç Caz konserlerinde yer almaya hak kazanacak dört isme de birer gün ücretsiz kayıt imkânı verecek.

Babajim’in katılımcılara sağladığı imkânlar hakkında ayrıntılı bilgi festivalin resmi web sitesi iksv.org/genccaz adresinden öğrenilebilir. Genç Caz konserleri, geçen on yıl içerisinde otuzun üzerinde genç caz sanatçı ya da topluluğuna dünyaca ünlü caz sanatçılarıyla aynı festivalde yer alma imkânı sağladı. Genç Caz’a katılan birçok sanatçı, İstanbul Caz Festivali sonrasında hem başka festivallere katıldılar, hem de Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli caz kulüplerinde sahne alma fırsatı yakaladılar.

Yolu Genç Caz’dan geçen isimler arasında Boğaziçi Caz Korosu, Gevende, Ece Göksu, Başak Yavuz, Eylül Biçer ve İpek Dinç gibi müzisyen ya da topluluklar yer alıyor.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv