AA 98 Yaşında

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kazancı, Atatürk'ün Anadolu'nun sesini içeride ve dışarıda duyurma amacıyla kurduğu AA'nın bugün yine aynı ruh ve misyonla güvenilir haberin kaynağı olmaya devam ettiğini bildirdi.

06 Nisan 2018 Cuma 20:31
AA 98 Yaşında
AA 98 Yaşında...

'AA bugün aynı ruh ve misyonla güvenilir haberin kaynağı'

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kazancı, Atatürk'ün Anadolu'nun sesini içeride ve dışarıda duyurma amacıyla kurduğu AA'nın bugün yine aynı ruh ve misyonla güvenilir haberin kaynağı olmaya devam ettiğini bildirdi.

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, yayımladığı mesajda, Anadolu'nun milli mücadelesini kaynağından ve doğru şekilde aktarmak amacıyla 98 yıl önce kurulan AA'nın kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını belirtti.

Şenol Kazancı, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işgalci güçlerin asılsız haber ve propagandalarına karşı Anadolu'nun sesini içeride ve dışarıda duyurma amacıyla kurduğu Anadolu Ajansı, bugün yine aynı ruh ve misyonla Türkiye'nin içinde ve dışında güvenilir haberin kaynağı olmaya devam etmektedir." değerlendirmesini yaptı... Click for info

Anadolu Ajansı 98 yaşında

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla, Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında "Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak" amacıyla kurulan Anadolu Ajansı, 98 yaşında.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla, Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında "Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak" amacıyla kurulan Anadolu Ajansı, 98'inci yılında dünyanın en iyi ajanslarından biri olma yolunda ilerliyor. Kurtuluş mücadelesinin verildiği dönemde üstlendiği kritik görevle Cumhuriyet tarihi içinde özel bir yere sahip Anadolu Ajansı, Milli Mücadele'nin başladığı süreçte, bağımsızlık mücadelesini tek ve güçlü bir kanaldan hem yurda hem de dünyaya duyurmayı başarmanın haklı gururunu taşıyor... Click for info

AA'nın ilk çalışanı Peşaverli Abdurrahman Bey


Hindistan'da varlıklı bir ailenin çocuğuyken Müslümanlara yardım için 1912'de İstanbul'a gelen Peşaverli Abdurrahman Bey AA'nın ilk çalışanı olarak kayıtlara geçti.

Hindistan'da varlıklı bir ailenin çocuğuyken 26 yaşında, ceketini, elbiselerini ve kitaplarını satarak ailesinden gizlice zor durumda olan Müslümanlara yardım için 1912'de İstanbul'a gelen ve bir daha dönmeyen Peşaverli Abdurrahman Bey (Abdurrahman Peşaveri), Anadolu Ajansı'nın (AA) ilk çalışanı olarak kayıtlara geçti... 
Anahtar Kelimeler: AA 98 Yaşında

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv