'Gece-Gündüz İstanbul' internet sitesi yayında

İstanbul'un fotoğraflarla tanıtıldığı nightanddayistanbul.com yayına girdi.

25 Ağustos 2017 Cuma 14:46
'Gece-Gündüz İstanbul' internet sitesi yayında
'Gece-Gündüz İstanbul' internet sitesi yayında

İstanbul'un uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan, tarih boyunca birçok ismin övgüsüne mazhar olan İstanbul'un fotoğraflarla tanıtıldığı "nightanddayistanbul.com" sitesi internet kullanıcılarıyla buluştu.

İstanbul’un uluslararası arenada tanıtımına büyük katkı sağlayacak nightanddayistanbul.com (Gece Gündüz İstanbul) yayına girdi.

Yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarih boyunca dünyaca ünlü yerli ve yabancı birçok ismin övgüsüne mazhar olmuş İstanbul'un fotoğraflarla tanıtıldığı (Gece Gündüz İstanbul) nightanddayistanbul.com özellikle yabancı turistler için önemli bir kaynak olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş tarafından hazırlanan ve fotoğraflarla İstanbul’u anlatan kitabın aktarıldığı nightanddayistanbul.com adresinde başta Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Necip Fazıl Kısakürek, Yahya Kemal Beyatlı, Nazım Hikmet gibi birçok önemli ismin de İstanbul’u anlatan dizeleri yer alıyor.

Tarihî semtleri, camileri, türbeleri, sarayları, sahilleri ve meydanlarıyla, mimarları, şairleri, bestekârları, hattatları, nakkaşları ve ressamlarıyla insana ilham veren ve tarih boyunca yazarların, şairlerin, müzisyenlerin, kralların, imparatorların, devlet adamlarının dikkatini celbeden İstanbul'u internette arayanlar ve İstanbul’u ziyaret edecek turistler için de önemli bir kaynak vazifesi görecek.

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv