Karadeniz de Horonu Yıldırım Çarptı!..

Giresun'dan Gümüşhane'ye, Trabzon'dan Rize'ye, Artvin'den İstanbul'a horon oynayan Karadenizlileri güzel yüksek oktavlı kusuruz sesiyle 'FİLİZ YILDIRIM' soyadı gibi çarptı!.

29 Ekim 2017 Pazar 01:18
Karadeniz de Horonu Yıldırım Çarptı!..
YENİKAPI DA FİLİZ YILDIRIM'IN SESİ HORONA YETTİ!..

Giresun'dan Gümüşhane'ye, Trabzon'dan Rize'ye, Artvin'den İstanbul'a horon oynayan Karadenizlileri güzel yüksek oktavlı kusuruz sesiyle 'FİLİZ YILDIRIM' soyadı gibi çarptı!.

Kaçkar dağlarının eteğinde eşsiz doğa güzellikleri arasında yer alan Karadeniz'in insanları pek mahir kişilikleriyle nam salmıştır dünyanın dört bir yanına. Bilhassa kemençe ve tulum bir ataya gelince horon vurmak,oynamak kaçınılmazdır. Hele de güçlü bir ses olursa insanın ömrüne ömür katar Artvinli genç ve başarılı ses sanatçısı 'FİLİZ YILDIRIM' gibi.

Önceki akşam İstanbul Yenikapı etkinlik alanında Çarşamba günü başlayıp bu akşam sona erecek olan Trabzon'un Fetih kutlamaları için Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen #Trabzonİstanbulda etkinliğinde dinleyenlerin yüreğini yıldırım gibi çarpan ve hiç oynamasını bilmeyen insana dahi horon oynatan Karadeniz'in başarılı sanatçı'FİLİZ YILDIRIM' sahnesi vardı.

Karadeniz'in sevilen ses sanatçılarından Sevim Akın sahnesi sonrası Mavi Karadeniz Televizyonu Canlı Yayını ile birlikte sahne alan sanatçı 'FİLİZ YILDIRIM', yaz boyunca neden Karadeniz festival ve ekstralarının vazgeçilmez tercih edileni olduğunu gösterdi. Bir bucuk saat Trabzon Günlerinde sahne de kalan sanatçı; deyim yerindeyse alanda ve kurumsal çadırda bulunan binlerce insanı yerinde oturtmadı,horon oynattı.

Karadeniz de bir adına da "horon bacı" diye hitap edilen güzelliğiyle kalp gözlerini,sesiyle gönülleri feth eden 'FİLİZ YILDIRIM' İstanbul'un en büyük etkinlik alanında Trabzon Günlerinde bir buçuk saat hep horon oynattı, hem aşk yüklü şarkılarıyla duygulu anlar yaşattı. Karadeniz'in müziğinin başarılı güzeller güzeli sesi Filiz Yıldırım, nerede bir Karadeniz etkinliği varsa mutlaka orada sahnesi var. Çünkü Filiz Yıldırım olmazsa olmaz. Nam-ı değer "Horon Bacı" olmadan etkinlik olmaz.

Trabzon günlerinde sanatçıyı yakın takibe alan haber merkezimizden editörümüzün notu da başarılı sanatçıya hak ettiği değerin karşılığı olacak sözü yazması yerinde olmuş; önümüzdeki bahardan yaza 2018 yılı hiç kuşkusuz 2017 yılından daha etkili ve başarılı bir şekilde Filiz Yıldırım'ın yılı olacak.Allah yolunu açık dinleyenlerini milyonlar eylesin. Fazlasıyla hak ediyor.

Editörümüzün güzel sesli sanatçı Filiz Yıldırım ile yaptığı ayaküstü sohbette; sanatçının 2018 yılında albümüne ve ulusal ve bölge müzik kanallarında top 10 da zirveden düşmeyeceği klibini çekeceğinin müjdesini verdi. 

Sanatçı Filiz Yıldırım canlı sahne performansını izlemek için " TRABZONYENİKAPIDA " Linkine tıklayınız...

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv