Kurt Belgeseli 11 Kasım’da TRT Belgesel’de

Türkiye’nin belgesel alanında da öncü yayın kuruluşu olan TRT Belgesel, yapımına iki yıl önce başlanan ve çekimleri tümüyle Türkiye’de gerçekleştirilen “Kurt” adlı belgeselini izleyiciyle buluşturuyor…

10 Kasım 2016 Perşembe 11:50
Kurt Belgeseli 11 Kasım’da TRT Belgesel’de
TRT Belgesel Kanalından Yaban Hayata Dair Yeni Bir Yapım:
“Kurt” Belgeseli 11 Kasım’da TRT Belgesel’de…


Türkiye’nin belgesel alanında da öncü yayın kuruluşu olan TRT Belgesel, yapımına iki yıl önce başlanan ve çekimleri tümüyle Türkiye’de gerçekleştirilen “Kurt” adlı belgeselini izleyiciyle buluşturuyor…

Türkiye’nin öncü belgesel kanalı TRT Belgesel, yeni bir belgesel ile Anadolu’nun yaban hayatına ışık tutacak. Dünyanın en tehlikeli ve gizemli hayvanları arasında kabul edilen kurtları doğal yaşam alanında izleyerek Türk Belgeselciliğine kazandıracak.


Anadolu’nun “Yaban Hayatında” Kurtlar…
TRT Belgesel Kanalı, Anadolu'nun yaban hayatını konu alan belgesellerine bir yenisini daha ekleyerek; “Kurt” adlı yeni belgeseliyle, hem bu türün Anadolu için anlamının, hem de kurtların mevsimsel davranışlarının anlatıldığı yeni bir belgesele imza attı.

Efsanelere ve masallara konu olan Anadolu kurtlarını 2 yıl boyunca 6 farklı şehirde gözlemleyen belgeselciler, doğal yaşamın sessiz ve güçlü efendileri olarak bilinen kurtları 2014 yılından itibaren gece-gündüz, sıcakta ve -25 derecede farklı alanlarda gözlemledi. Belgesel; Kars-Sarıkamış, Antalya-Elmalı, Bolu-Gerede, Kırıkkale-Çerikli, Kastamonu-Daday ve Ankara-Beypazarı’nda yapılan 113 günlük çekimlerin ardından ekranlara taşınacak.

Belgesel için yöre halkıyla, avcılarla, yerel yetkililerle ve akademisyenlerle de görüşme ve çalışma toplantıları yapan ekip; daha önce hazırlanan bir çalışma programına uygun şekilde kayıtlar alınmış ve ham kayıtlar en üst düzey teknoloji kullanılarak montaj sonrasında yayına hazır hale getirilmiştir. Belgeselin sonunda 8 dakikalık bir kamera arkası bölümü de yer almaktadır.

Deneyimli Bir Ekibin Titiz Çalışması ve TRT Kalitesiyle…
“Kurt” belgeselini; Daha önce Bozkırın Çocukları: Anadolu Yaban Koyunu, Dev Kanatlar: Kara Akbaba, Ayı ve İnsan, Kuşlar Çakallar ve Diğerleri belgesellerinin yönetmenliğini yapan Ece Soydam, yaklaşık 10 yıldır bu projelerde birlikte çalıştığı kameraman Erol Yazıcı ve ekibe yeni katılan kameraman Attila Arslan ile çekimleri gerçekleştirdi... Kurgusunu Özgür Arıkan’ın, müziklerini Erdem Helvacıoğlu’nun yaptığı belgeseli, Nuri Gökaşan seslendirdi.

“Kurt” belgeseli, TRT Belgesel kanalında HD kalitesiyle 11 Kasım Cuma akşamı saat 21.35'te izleyiciyle buluşacak…

Fragman için TIKLAYINIZ…

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv