MBC TV'YE KARŞI TBC CHNANNEL KURULUYOR!..

MBC'nin Türk dizilerinin gösterimini durdurma kararının ardından yıllarca Ortadoğu ülkelerindeki televizyonları Türkiye ve İstanbul temsilciliği yapan, Türk dizileri ile Türk oyuncularını Ortadoğu'nun birçok ülkesinde Yapımcı Savaş Uğurlu, Türkiye'nin Ortadoğu başta olmak üzere Orta Asya bölgesi ülkeleri üzere bütün dünya genelinde Türk dizilerinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için, kültürel ve turistik olarak daha iyi tanıtılmasına yönelik çalışmaların yaygın hale gelmesi için terli ve milli olacak olan, TBC Channel (Turkish Broadcasting Center, Türkiye Yayın Merkezi)’nin kurulması için çalışmalara ve görüşmelere başladı.

01 Haziran 2018 Cuma 04:57
MBC TV'YE KARŞI TBC CHNANNEL KURULUYOR!..
''MBC TV'YE KARŞI TBC CHNANNEL KURULUYOR''....

MBC'nin Türk dizilerinin gösterimini durdurma kararının ardından yıllarca Ortadoğu ülkelerindeki televizyonları Türkiye ve İstanbul temsilciliği yapan, türk dizileri ile türk oyuncularını Ortadoğunun birçok ülkesinde Yapımcı Savaş Uğurlu, Türkiye’nin Ortadoğu başta olmak üzere Orta Asya bölgesi ülkeleri üzere bütün dünya genelinde Türk dizilerinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için, kültürel ve turistik olarak daha iyi tanıtılmasına yönelik çalışmaların yaygın hale gelmesi için terli ve milli olacak olan, TBC Channel (Turkish Broadcasting Center, Türkiye Yayın Merkezi)’nin kurulması için çalışmalara ve görüşmelere başladı.

Kurulacak olan Tbc Channel’ı oluşturmak suretiyle çalışmalara dahada hız kattıklarını belirten deneyimli yapımcı Savaş Uğurlu, “Artık küresel rekabet medya ve lobi faaliyetleri aracılığıyla büyük bir yarış sahnesine dönüşmüştür. Bilindiği gibi, gelişmiş ülkeler son çeyrek yüzyılda Orta Asya ve Ortadoğu ülkeleri ile daha çok İlgilenmeye başlamışlar, bu sebeple de , bölgelerdeki tanıtım ve propaganda faaliyetleri öncelikli olarak önem kazanmıştır. Küreselleşme olgusunun yaygınlaşmasıyla birlikte önceleri gizli olarak yürütülen bu çalışmalar artık açıktan yürütülen faaliyetler olarak yürütülmektedir. Gelişmiş ülkeler’in hemen hemen tamamı bölgelere yönelik TV İstasyonları kurmuşlar, personel transferleri yapmışlar bu alanlardaki hedeflerini özellikle öncelemişlerdir.” dedi.

Ülkemizin Ortadoğu ve Arap dünyasına yönelik bir Televizyon İstasyonu olmadığınada değinen Uğurlu, “Ülkemizle ilgili görsel, işitsel haberler, programlar da bölge medyasında yeterince yer almaktadır. Son zamanlarda bölgede Türkiye’ye yönelik ilgi ve sevgi artmış olsada bu kalıcı değildir. Çünkü oradaki halk Türkiye’yi yeterince tanımamaktadır. Türkiye yanlış bilgilendirmelerle bölgeye yönelik tanıtım faaliyetlerine yönelik yoğun çabalar sarfetmekle birlikte bu amaçla dizi ve belgesel yayını yapan bir TV istasyonuna henüz sahip olmadığı gibi görsel işitsel haberler de Ortadoğu ve Arap dünyası medyasında yeterince yer almamaktadır.”dedi

TBC CHANNEL TÜRKİYEYİ DÜNYAYA TANITACAK
Birçok ülkenin kendisini tanıtmak için büyük reklam çalışmalarına girdiğinide belirten Savaş Uğurlu şöyle devam etti, “Suudi Arabistanın MBC TV gibi, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısırın dev 43 medya kuruluşunun geçtiğimiz pazar 04 Mart 2018 günü Türk dizi ve tanıtım programların tümünü yayından çekilmesi kararı Türkiyeye karşı verilmiş siyasi bir ambargo niteliği taşıması aşikardır, bu karara karşılık verilmesi, Türkiye’nin yerli ve milli TBC Channel kanalını kurarak Arap izleyicilerine dizi , sinema filmleri , belgesel ve Türkiye tanıtım programları servis etmesi ile Türkiyeye uygulanan ambargoya öncülük eden MBC ve diğer Arap kanallarına en iyi tepki olacaktır.” dedi

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv