Seslendirme Ajanslarına Seslendirme Yaptırırken..!

Türkiye'de "seslendirme" hizmeti veren büyük şehirlerde özellikle İstanbul Ankara İzmir Bursa olmak üzere yüzlerce "seslendirme ajansı" bulunmaktadır.

28 Ekim 2016 Cuma 12:07
Seslendirme Ajanslarına Seslendirme Yaptırırken..!
Türkiye'de "seslendirme" hizmeti veren büyük şehirlerde özellikle İstanbul Ankara İzmir Bursa olmak üzere yüzlerce "seslendirme ajansı" bulunmaktadır. Bu seslendirme ajanslarının çoğunluğu şahıs firmasıdır, az sayıda olsa da kurumsal yapıya sahip, Limited şirket olarak "profesyonel seslendirme" hizmeti veren kuruluşlar bulunmaktadır. Hangi seslendirme ajansının, hangi kalitede seslendirme hizmeti verdiğini anlamak zordur. Özellikle profesyonel seslendirme hizmeti alacağınız zaman çok iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. seslendirme ajanslarının belirlediği "seslendirme fiyatları" birbirine çok yakındır, kaliteli seslendirme hizmeti alma aşamasında, öncelik seslendirme fiyatı değil  hizmet kalitesi olmalıdır.

Seslendirmede  hizmet kalitesi: Genellikle seslendirme hizmetinin kalitesini, seslendirme hizmetini aldıktan sonra görebilirsiniz. Eğer seslendirme istetiğiniz kalitede ise sorun yok,  Eğer istediğiniz kalitede değilse,  seslendirmeyi yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda prestij, zaman ve maddi kayıplara uğramanız kaçınılmazdır.
Kaliteli seslendirme hizmetini deneyimli seslendirme sanatçıları olan seslendirme ajanslarından alabilirsiniz.
seslendirme ajanslarından hangi kalitede hizmet alacağınızı öğrenmek için, seslendirme yaptırmayı düşündüğünüz metnin her hangi bir bölümünden yarım sayfa (500 yazı karakteri) demo seslendirme yapılmasını isteyiniz.

Doğru Seslendirme ;
Mevcut dilde veya bir başka dilde seslendirmede dikkat edilmesi gereken en önemli unsur doğru anlamı aktarmaktır. Seslendirme yaptırmış birçok insan çok bariz hataları olan seslendirme örnekleri ile karşılaşmıştır. Bu tür hatalar çoğunlukla cümle içerisinde geçen kelimelerin seslendirmesi yapıldığında ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla doğru bir "sesledirme" için kelime seslendirmesi yaparak, seslendirme yapmak doğru bir yöntem değildir. Otomatik olarak bilgisayar programları, transla terler tarafından yapılan seslendirmeler kelime seslendirmesinin hangi kalitede olduğunun anlaşılabilmesi için iyi bir örnektir iyi bir seslendirme için, kaynak dil ve hedef dilin konuşulduğu, toplumun kültürel yapısı konusunda bilgi sahibi olan seslendirmenlere seslendirme yaptırmakta fayda vardır. seslendirmeyi yapacak olan seslendirme sanatçısının mutlaka kaynak dilin cümlelerindeki kelimelerin seslendirmesini değil, seslendirilmesi istenen belgenin anlam bütünlüğünü koruyacak şekilde seslendirme yapması gerekmektedir.

Seslendirme ajansları arasında tercih yaparken;
- Önceden faaliyet gösterdiğiniz sektörde herhangi bir çalışması var mı?
- Yaptığı çalışmalardan referans alabiliyor mu?
- Kurucusu ve çalışanları bu sektörde ne kadar süredir faaliyet gösteriyor?
Bu soruların cevabı eğer sizi tatmin ediyorsa Seslendirme ajansına güvenerek faaliyetlerinizi ortaklaşa sürdürebilirsiniz.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv